Ana Sayfa » Yaşam » Asgari Ücret » Kamerun Asgari Ücret 2024 – Kamerun’da Hayat Pahalı Mı?

Kamerun Asgari Ücret 2024 – Kamerun’da Hayat Pahalı Mı?

Kamerun Asgari Ücret 2024 yılının sonunda dünya kupasının başlamasıyla birlikte oldukça merak edilmektedir. Özellikle Kamerun’da Hayat pahalı mı sorusuna cevap verebilmek için sigara, telefon ve ev kiralarının fiyatlarını sizler için derledik.

Bu tarz içerikler dikkatinizi çekiyorsa asgari ücret kategorimize göz atmanızı öneriyoruz. Ayrıca Kamerun’da yaşayan Türkler arasında siz de varsanız yorum kısmında ülke hakkında bilgilerinizi yazabilirsiniz.

Kamerun Asgari Ücret 2024

İlk önce Kamerun ülkesinin para birimi Orta Afrika CFA Frangıdır. Yazının yayına girdiği an itibariyle 1 CFA Frangı 0.030 Türk Lirasına eşittir. Kamerun’un asgari ücreti saatte ortalama 190 CFA frangıdır. Yalnızca hafta içleri günde 8 saat çalışan biri için aylık asgari ücret ve TL karşılığı tabloda belirtilmiştir.

Kamerun Asgari Ücret – Aylık 🔴36237 CFA 1925 TL
Kamerun Asgari Ücret – Günlük 🟢1725 CFA 91 TL
Kamerun Asgari Ücret – Saatlik 🟡215 CFA11.37 TL
Kamerun Asgari Ücret

Üzülerek belirtelim ki Kamerun’un asgari ücreti en son 2019 yılında değişti.


Kamerun asgari ücret kaç Dolar?

Bir Batı Afrika ülkesi olan Kamerun’un yaşam maliyetini anlamak ve Avrupa ülkeleriyle kıyas yapabilmek için asgari ücretini bir de dolar bazında inceleyelim. Kamerun asgari ücret aylık güncel kurdan yalnızca 45 dolardır. Şaka değil. Gerçek!

Kamerun asgari ücret kaç Euro?

Bunun dışında Euro bazında incelersek dolar ve Euro arasında pek bir değer farkı olmadığından dolayı 36.237 CFA 43 Euro’ya denk gelmektedir. Bu alınan asgari ücret aylıktır. Kısacası oldukça az bir miktardır.

Kamerun da Hayat Koşulları

Kamerun da Hayat Koşulları
Kamerun da Hayat Koşulları

Öncelikle Kamerun’da ortalama olarak hayat Türkiye’den %36 daha pahalıdır. Kamerun’da kira ortalama olarak Türkiye’den %56’ye yakın oranda daha pahalıdır. Kısacası Alışverişinizi Kamerun da Hayat Koşullarını göz önünde bulundurursak Türkiye’den 1.68 kat daha fazla ödemeniz gerekir.

Ayrıca ülke genelinde asgari ücretin düşük olduğunu belirtirsek yerel halk için de yaşam oldukça pahalı kabul edilebilir. Özellikle Avrupa ülkeleriyle kıyaslanamayacak kadar alım gücü farkı vardır. Ayrıca başka bir asgari ücret yazımızı merak ediyorsanız Katar Asgari Ücret içeriğimize de bakabilirsiniz.

Kamerun’da Yaşayan Türkler

Siz de Kamerun’da Yaşayan Türkler arasındaysanız ülkenin durumu hakkında alt kısımda yorumlarda bulunabilirsiniz. Ayrıca birbirinizi bulmanızda yorum kısmını kullanabilirsiniz. Türkiye’den özellikle eğitim, turizm ve ticaret gibi konularda gelip giden insanlarımız çok oluyor. Birbirinizle bilgi alışverişi yapmak için bizi bir platform olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca benzer bir yazımız olan Senegal Asgari Ücret içeriğimize de bakabilirsiniz.

Özellikle ülke ile alakalı Kullanıcılar bunları da sordu sorularına verdiğimiz cevapları aşağıdan inceleyebilirsiniz. Sizin de sorularınız varsa alt kısımda belirtmeyi unutmayınız.

Kamerun Gece Hayatı

Kamerun’un gece hayatı genellikle Douala başkentinde daha aktif geçmektedir. Eğlence anlayışları sabaha kadar sürmektedir. Bu şehirde gece hayatı ile ilgili fazla alternatif bulabilirsiniz. İster gece kulüplerinde dans edebilir isterseniz de yüksek sesli bir barda vakit geçirebilirsiniz. Şimdi Kamerun Gece Hayatı için en güzel mekanlara örnek verecek olursak:

 1. Discophage
 2. Macadam Bikers
 3. Centre Culturel Camerounais
 4. Black&White SportsBar
 5. Black Lotus
 6. Spotlight Liquor
 7. Le Discophage
 8. Les Saints Peres
 9. Panamera Lounge
 10. Twist Night-club Yde

Kamerun’da Araba Fiyatları

Kamerun araba sitelerinden elde ettiğimiz verileri sizler için derledik. Kamerun’dan ülkemiz araba getirmek mantıklı mıdır? Hemen inceleyelim. Güncel Kamerun’da Araba Fiyatları görselde belirtilmiştir.

 • 2008 Audi Q7: 5,750,000 CFA
 • 2013 MITSUBISHI OUTLANDER: 7,000,000 CFA
 • 2005 AUDI A4: 2,950,000 CFA

Kamerun’da Hayat Pahalı mı?

Afrika’da bulunan ve de son dünya kupasına katılmaya hak kazanan farklı bir kültüre sahip Kamerun’da Hayat Pahalı mı? Diye soracak olursanız, dünya standartlarına göre oldukça yaşam uygundur. Fakat kendi halkı açısından baktığımızda hem onlara pahalı gelmektedir. Hem de son derece yaşam kalitesi orada yaşayan halk için düşüktür.

Kamerun da dikkat edilmesi gerekenler konusunda sıkça sorulan sorulardan bazılarını sizler için bir araya getirdik.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategorinin diğer yazılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Kamerun Asgari Ücret yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın