Ana Sayfa » Yaşam » Asgari Ücret » Senegal Asgari Ücret 2023 – Senegal’de Hayat Pahalı Mı?

Senegal Asgari Ücret 2023 – Senegal’de Hayat Pahalı Mı?

Senegal Asgari Ücret 2023 yılının sonunda dünya kupasının başlamasıyla birlikte oldukça merak edilmektedir. Özellikle Senegal’de Hayat pahalı mı sorusuna cevap verebilmek için sigara, telefon ve ev kiralarının fiyatlarını sizler için derledik.

Bu tarz içerikler dikkatinizi çekiyorsa asgari ücret kategorimize göz atmanızı öneriyoruz. Ayrıca Senegal’de Yaşayan Türkler arasında siz de varsanız yorum kısmında ülke hakkında bilgilerinizi yazabilirsiniz.

Senegal Asgari Ücret 2023

İlk önce Senegal’in para birimi Batı Afrika CFA Frangıdır. Yazının yayına girdiği an itibariyle 1 CFA Frangı 0.30 Türk Lirasına eşittir. Senegal’in asgari ücreti saatte ortalama 190 CFA frangıdır. Yalnızca hafta içleri günde 8 saat çalışan biri için aylık asgari ücret ve TL karşılığı tabloda belirtilmiştir.

Senegal Asgari Ücret – Aylık30400 CFA 900 TL
Senegal Asgari Ücret – Saatlik190 CFA5.62 TL
Senegal Asgari Ücret

Üzülerek belirtelim ki Senegal’in asgari ücreti en son 1996 yılında değişti.


Senegal asgari ücret kaç dolar?

Bir Batı Afrika ülkesi olan Senegal’in yaşam maliyetini anlamak ve avrupa ülkeleriyle kıyas yapabilmek için asgari ücretini bir de dolar bazında inceleyelim. Senegal asgari ücret aylık güncel kurdan yalnızca 56 dolardır. Şaka değil. Gerçek!

Senegal asgari ücret kaç euro?

Bunun dışında euro bazında incelersek dolar ve euro arasında pek bir değer farkı olmadığından dolayı 30400 CFA 53 Euroya denk gelmektedir. Bu alınan asgari ücret aylıktır. Kısacası oldukça az bir miktardır.

Senegal’de Hayat Pahalı Mı?

Senegal’de ortalama olarak hayat Türkiye’den %36 daha pahalıdır. Senegal’de kira ortalama olarak Türkiye’den %56’ye yakın oranda daha pahalıdır. Kısacası Alışverişinizi Senegal’de yaparsanız Türkiye ‘dan 1.68 kat daha fazla ödemeniz gerekir.

Ayrıca ülke genelinde asgari ücretin düşük olduğunu belirtirsek yerel halk için de yaşam oldukça pahalı kabul edilebilir. Özellikle Avrupa ülkeleriyle kıyaslanamayacak kadar alım gücü farkı vardır.

Senegal Sigara Fiyatları

Özellikle Türkiye ile kıyaslandığında Senegal Sigara Fiyatları‘nın daha ucuz olduğunu görebiliyoruz. Yerel sigaralar ortalama 15 TL’den daha ünlü marka sigaralar ise 20-25 TL arasından satılmaktadır. Frank bazında karşılığı ise şöyledir:

  • 1 Paket Yerel Sigara: 680 Frank
  • 1 Paket Marlboro Sigara: 800 Frank
  • 1 Paket L&M Sigara: 820 Frank

Bunun dışında farklı ülkeler ile kıyas yapmak isterseniz Kıbrıs’ta Sigara Fiyatları yazımıza göz atabilirsiniz.

Senegal Telefon Fiyatları

Ünlü Senegal alışveriş sitelerinden elde ettiğimiz verileri sizler için derledik. Sıfır ürünlerdir. Senegal’den ülkemiz telefon getirmek mantıklı mıdır? Hemen inceleyelim. Güncel Senegal Telefon Fiyatları görselde belirtilmiştir.

Senegal Telefon Fiyatları
Senegal Telefon Fiyatları

Farklı ülkeler ile telefon fiyatlarını kıyas yapmak isterseniz özellikle Gürcistan Telefon Fiyatları yazımıza göz atmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Oldukça ucuz fiyatların olduğunu göreceksiniz.

Senegal’de Ev Kiraları

Senegal’de kira ortalama olarak Türkiye’den %56’ye yakın oranda daha pahalıdır. Daha iyi anlatmak adına metre kare başına aylık ortalama 80 TL para ödemeniz gerekmektedir.


Pahalı bir bölgede 85 m2 eşyalı konaklama için aylık kira
786.340 CFA23.473 TL
Normal alanda 85 m2 mobilyalı konaklama için aylık kira300.000 CFA8.892 TL
85m2 dairede 2 kişi için 1 ay kamu hizmeti (ısıtma, elektrik, gaz…)55.121 CFA1.683 TL
Pahalı bir bölgede 45 m2’lik mobilyalı bir stüdyo için aylık kira300.000 CFA8.886 TL
Normal alanda 45 m2 mobilyalı stüdyo için aylık kira100.000 CFA3.043 TL
Senegal’de Ev Kiraları

Senegal’de Yaşayan Türkler

Siz de Senegal’de Yaşayan Türkler arasındaysanız ülkenin durumu hakkında alt kısımda yorumlarda bulunabilirsiniz. Ayrıca birbirinizi bulmanızda yorum kısmını kullanabilirsiniz. Türkiye’den özellikle eğitim, turizm ve ticaret gibi konularda gelip giden insanlarımız çok oluyor. Birbirinizle bilgi alışverişi yapmak için bizi bir platform olarak kullanabilirsiniz.

Özellikle ülke ile alakalı Kullanıcılar bunları da sordu sorularına verdiğimiz cevapları aşağıdan inceleyebilirsiniz. Sizin de sorularınız varsa alt kısımda belirtmeyi unutmayınız.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategorinin diğer yazılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Senegal Asgari Ücret yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

4.5/5 - (6 Oy)
Yorum yapın