Ana Sayfa » Yaşam » Asgari Ücret » Nijerya Asgari Ücret 2023 – Afrika’nın Gözdesi

Nijerya Asgari Ücret 2023 – Afrika’nın Gözdesi

Nijerya Asgari Ücret 2023 yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımız içerisinde Nijerya ile alakalı çeşitli yaşam şartları, asgari ücret bilgileri, gıda fiyatları gibi detayları paylaşıyor olacağız. Bunun yanında ekonomisi ile alakalı çeşitli bilgilere sahip olacaksınız. Batı Afrika’da, Gine Körfezinin kıyısında, Benin ile Kamerun arasında yer alan Nijerya’da asgari ücret 102 Euro’dur. Türk Lirası olarak karşılığı 1710 lira civarıdır. Ayrıca dilerseniz diğer asgari ücret yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Nijerya Asgari Ücret 2023

Ülkede birçok tarım ve maden faaliyeti yapılmaktadır. Nijerya’da asgari ücret 102 Euro’dur. Türk lirası bazında 1710 TL, Nijerya Nairası olarak ise 45000 civarında bir meblağa denk gelmektedir. Fakat ortalama maaş 173€’dur. Bunun yanında ülke içerisinde çeşitli inşaat, tarım, maden ve sanayileşme durumlarıyla bu ücret değişebilmektedir. Ayrıca Nijerya Asgari Ücret 2023 yılında da aşağıdaki miktarlarda kazanç sağlanmaktadır:

Nijerya Asgari Ücret 2023Fiyatı ($)
Saatlik asgari ücret0,44 $
Günlük asgari ücret3,56 $
Aylık asgari ücret107 $

Nijerya’da Yaşam Şartları Nasıldır?

Nijerya 140 milyon nüfusuyla Afrika’nın en büyük ülkesidir. Bu ülke Güney Afrika ile Afrika’nın en büyük iki ekonomisinden birine sahiptir. Ayrıca Nijerya dünyanın sayılı petrol üreticilerinden ve ihracatçısından biridir. Özellikle ülke genelinde okuma yazma oranı %70’dir. Bunun yanında uzun yıllar boyunca sömürge altında kaldıkları için İngilizce resmi dil haline gelmiştir. Güvenlik açısından Nijerya’da suç oranı oldukça yüksek olduğu için güvenli bir ülke değildir.

Nijerya Yaşam Maliyeti
Nijerya Yaşam Maliyeti

Birtakım ürünlerin maliyetlerini içeren bir liste ile karşınızdayız:

  • Bir ekmek: 0.37€
  • 12’li yumurta: 2.15€
  • Normal ayakkabı: 26€
  • Mc Donalds Menü: 10.03€
  • Toplu taşıma bileti: 0.88€
  • Bir litre benzin: 0.91€

Buna benzer olan Slovenya Asgari Ücret yazımızı inceleyebilirsiniz.

Nijerya Ekonomisi Nasıldır?

Afrika’nın en büyük ekonomisini ve pazarını oluşturan ülke Nijerya’dır. Bu ülkenin ana gelir kaynakları petrol ve tarımdır. Fakat bunlara rağmen yine de dünyanın en fakir ülkeleri arasındadır. Nijerya kakao ve kauçuk üretiminde de dünyada önemli bir konuma sahiptir. Genel olarak Nijerya Ekonomisi içerisinde tarıma elverişli topraklarda yer fıstığı, pamuk, sebze ve meyve yetiştiriliyor.

Nijerya’da Asgari Ücret 2023 Kaç Dolar?

Yeşil beyaz bayrağı ve de doğal kaynakları ile Afrika ve çevresindeki en kıymetli ülkelerden bir tanesidir. Son zamanlarda Nijerya’da Asgari Ücret 2023 Kaç Dolar? Sorusu karşımıza çok çıkmaktadır. İş Fırsatı ne kadar fazla olsa da aldıkları maaş gerçekten çok azdır. Bunun yanında Nijerya’da asgari ücret 107 dolardır. Dünya standartlarının çok altında bir ülke olduğu rahatlıkta söylenebilmektedir.

Nijerya Para Birimi

Nijerya Para Birimi Nijerya Nairası’dır. 1 Nijerya Nairası 0.043 Türk Lirasına denk gelmektedir. Asgari ücret ile çalışan bir işçi 45.175 Nijerya Nairası kazanmaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Tanzanya Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Nijerya’da Ekmek Fiyatı

Nijerya’da Ekmek Fiyatı 467 Nijerya Nairası’dır. Asgari ücretle çalışan bir kişi için oldukça uygun bir fiyattır. Ayrıca Türk lirasına çevirdiğimizde ise 20 Türk Lirasıdır. Market fiyatları son derece uygundur. Bu yüzden asgari ücretle çalışan bir işçi rahatlıkla geçinebilir.

Nijerya İş Fırsatları

Dünyanın sayılı petrol üreticilerinden biri olan Nijerya’da bu alanda iş fırsatı rahatça bulunabilmektedir. Son zamanlarda gelişmekte olan Tarım sizlere oldukça fazla iş imkanı vermektedir. Lâkin diğer alanlarda çok fazla iş fırsatı bulunmamaktadır.

Buna benzer olan Kosova Asgari Ücret yazımızı inceleyebilirsiniz.

Nijerya Asgari Ücret Ne Kadar?

Nijerya Asgari Ücret 107 Dolardır. Ülke ekonomisi ve çeşitli bilgileri sizler için derledik. Tüm detaylara yukarıdan ulaşabilirsiniz. Bunun yanında ülke ekonomisinin oldukça iyi olduğu Nijerya’da gıda fiyatları ve ekonomi hakkında da verileri sizler için hazırladık.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresinden ana sayfaya ulaşabilirsiniz.

Yaşam maliyetleri, Gıda fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Nijerya’da Asgari Ücret Kaç Dolar yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın