Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Terbisil Kullananlar Yorumları – Hap – Krem Kullananlar Yorumları

Terbisil Kullananlar Yorumları – Hap – Krem Kullananlar Yorumları

Terbisil kullananlar yorumları hem vajina, hem de diğer cilt mantarları için geçerlidir. Dikkatli kulanılması gerekmektedir. Çünkü herkesin bedenleri farklı reaksiyonlar verecektir. Bu yüzden bu tarz ilaçların çok fazla yan etkisi olabilecek olmasından ötürü doktor kontrolü sırasında kullanılması gerekir. Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Terbisil kullananlar yorumları kısmında ilk sırada yer alan durumlardan bir tanesi de karaciğerler üzerine olumsuz etkileri olabileceği yönündedir. Karaciğerlere zarar verebilecek bir yapısı olmasından dolayı doktor kontrolü ile kullanılacak ürünler arasında yer alacaktır. Bu yüzden de kişilerin doktor kontrollerine göre bir yol belirlemeleri ve ardından da ona göre kullanmaya başlanması gerekir.

Terbisil Krem Ne İşe Yarar? ⭐

Terbisil Krem Ne İşe Yarar? merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Ayrıca Terbisil en etkili ilaçlardan bir tanesi olacaktır. Doktorlar tarafından daha çok ayak mantarları sırasında hastalara yaygın olarak verilen bir ilaç türü olduğu gözlenir. Bu yüzden reçetesiz olarak kullanılması pek önerilmez.

Terbisil Yan Etkileri Nelerdir?

Terbisil yan etkileri, deri döküntüleri, eklem ve kas ağrısı olarak gözlenmektedir. Diğer yan etkileri de aşağıda sizlerle paylaşılmaktadır.

 • Baş ağrısı
 • Bulantı
 • Mide ağrısı
 • Mide hazımsızlığı
 • İshal
 • İştah kaybı

Siz de yukarıdaki belirtileri yaşıyorsanız alt kısımda yorum olarak belirtmeyi unutmayınız. Özellikle Terbisil kullananlar yorumları başlığımıza sizin yorumlarınızı da ekleyeceğiz.

Terbisil Tablet Kullananlar Yorumları

Terbisil Tablet Kullananlar Yorumları
Terbisil Tablet Kullananlar Yorumları

Öncelikle mantar problemine çözüm olan bu ilacın hem olumlu hem de olumsuz etkileri olduğunu bilmek gerekmektedir. Son derece etkili olan bu ilacın en belirgin yan etkisi baş ağrısı ve mide bulantısıdır. Hemen hemen her yaşta olabilecek mantar problemi hijyen eksikliği veya farklı birinden bulaşma yoluyla geçmektedir. Şimdi sizlere Terbisil Tablet Kullananlar Yorumlarını sunacağız.

 • Kısa bir süre kullanmama rağmen ayağımdaki mantarlardan kurtuldum.
 • İyi bir ilaç olduğunu duydum kullandım, biraz yavaş ama nihayetinde sorunu çözüyor.
 • Etkili ve kesin çözüm sağlayan bir ilaç. Herkese tavsiye ediyorum.
 • Bu ilacı kullanmaya başladığımda beni ishal yaptı. Dikkatli olmakta fayda var.

Terbisil Sprey Kullananlar Yorumları

Özellikle Terbisil sprey, bir antifungal (mantar öldürücü) ilaç olarak kullanılan bir topikal formdur. Mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır.. Terbisil Sprey Kullananlar Yorumları da bunu kanıtlar niteliktedir. Terbisil sprey, mantar enfeksiyonlarının belirli türlerini tedavi etmek için kullanılabilir, ancak her mantar enfeksiyonu için uygun olmayabilir. Mantar enfeksiyonlarının tedavisinde hangi ilacın kullanılması gerektiği, enfeksiyonun türüne, şiddetine ve kişinin genel sağlık durumuna göre belirlenmektedir.

Terbisil Krem Kullananlar Yorumları

Bu ilaç hem tablet yani hap hem de krem şeklinde üretilmektedir. Terbisil Krem Kullananlar Yorumları ile bu ilacın kremini kullananlar neler yaşamış birlikte bakacağız. Gerçek kullanıcı yorumlarının genelinin Terbisil Krem’den memnun kaldığını söylemektedirler. Özellikle mantarlı bölgeye uygulandığında 1-2 gün içinde mantar sorununa çözüm olmaktadır.

Buna benzer olarak Levmont Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Terbisil Hap Zararlı Mı?

Çok merak edilen Terbisil hap zararlı mı sorusu ilaç kullanıcıları tarafından merak edilen sorulardan bir tanesi olarak öne çıkıyor. Mantar hapı terbisil doktorlar tarafından genel olarak üç aylık bir tedavi süreci uygun görülmektedir. Ayak mantarı için kullanılan ilaçlardan bir tanesidir. İçerisinde yer alan terbinafin olmasından ötürü dikkat edilerek kullanılması gereken bir ilaç olarak gözlenmektedir. Çünkü ilaçlar karaciğerde bir anda fazla yüklenme meydana getirebilmektedir. İlacın yan etkilerinden bir tanesi olarak da idrar renginde koyu hale gelme vardır. Bu yüzden kan tahlili yapılmasına izin verilmemektedir.

Terbisil kullananlar yorumları kısmında birçok yan etki de gözlenebilmtekdir. Herkesin bedeninde farklı yan etkiler verecektir. Bu yüzden tek bir yan etkiye bağlı alarak hareket etmemek gerekir. Kişilerin kendi bedenlerinde farklı olaylar meydana gelirse doktora sormasında fayda olacaktır.

Terbisil Hap Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Terbisil hap ne kadar süre kullanılmalı kısmı merak edilen bir detay olsa bile uzun süreli kullanımları olan ilaçlardan bir tanesi olduğunu bilmek gerekir. Süreçleri kişiler kendi kafalarına göre belirleyemezler. Sadece doktorların belirledikleri durumlara göre kullanmaları gerekir. Fakat bazı kişilerin yan etki görmesi gibi olaylar meydana gelebilmektedir. Bu anlarda direk ilaçların kesilmesi ve doktora en kısa sürede başvuru yapılması gerekir.

Terbisil kullananlar yorumları incelenerek hareket edilmemesi gerekir. Çünkü her ilacın herkeste farklı etkileri yer almaktadır. Bu yüzden de bazı kişilerde etki etmiş bazı kişilerde etki etmemiş diye bir kategori altına almak yerine doktor kontrolünde doktorların belirledikleri süreye göre hareket ederek kullanmak gerekir. Aksi halde kullanıcı yorumları hastaları farklı bir şekilde de yönlendirebilmektedir. Böyle şeyler olmasın isteniyorsa doktorların tavsiyeleri dışına çıkmamak gerekir.

Terbisil Hap Vajinal Mantarda Kullanımı

Özellikle kısa süreli mantar tedavileri için Terbisil hap kullanılmaktadır. Doktor tavsiyesine göre ortalama 3 ile 7 gün arasında ilaç almak mantar fonksiyonu oluşan bölgeyi temizlemektedir. Hap’ın alternatifi olarak krem de kullanılmaktadır.

Terbisil Nerelere Sürülür?

Terbisil nerelere sürülür? sorusu son zamanların en çok araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediyor. Krem enfeksiyonlu olan deri bölgeleri içerisinde dikkatli bir şekilde uygulanması gereken ilaçlardan bir tanesi olacaktır. Atlet ayaklarından kasık bölgelerine kadar birçok bölgede kullanabilirsiniz. Hem hap hem de krem türleri olarak yer alan ilaçlardan bir tanesidir.

Buna benzer olarak Bizmopen Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Terbisil kullananlar yorumları incelenecek olduğu zaman bazı kişileri hap ya da krem de kullansalar etkili olduğu gözlense bile bazı kişilerde etki etmediği gözlenmiştir. Bu yüzden kişilerin sadece kullanıcı yorumlarına bakarak değil de doktor kontrolünde kullanmaya özen göstermesi gerekir. Doktor kontrolü olmadan kesinlikle kullanılmaması gereken ilaçlar arasında yerini alıyor.

Terbisil Hap Kullananlar Yorumları

Terbisil Hap Kullananlar Yorumları
Terbisil Hap Kullananlar Yorumları

Mantara iyi geldiği için ve ülkemizde de mantar problemini yaşayan birçok kişi olduğu için bu ilaç çok mühimdir. Özellikle Terbisil kullanıcı yorumları olarak da merak edilen bu durumda çeşitli yorumlar yapılmaktadır. Bu yorumlar hem olumlu hem de ilacın aleyhine olmaktadır. İşte Terbisil Hap Kullananlar Yorumları:

“Mantar tedavisinde kullandığım oldukça etkili bir ilaç”

Selman Hanım

“Karaciğer rahatsızlığı olanların kontrol altında kullanması gerekiyor.”

Nigar Hanım

“Etken maddesi terbinafin hidroklorür olan mantar kremidir. El ve ayak parmak aralarında oluşan atlet ayağı mantar hastalığı için birebirdir”

Cihan Bey

Tüm mantar sorunlarıma deva olan etkili bir ilaç!

Ece Hanım

TERBİSİL hangi mantara iyi gelir?

Terbisin, mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir antifungal (mantar öldürücü) ilaçtır. Terbisin, belirli türlerde mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılabilir, ancak her mantar enfeksiyonu için uygun olmayabilir. Mantar enfeksiyonlarının tedavisinde hangi ilacın kullanılması gerektiği, enfeksiyonun türüne, şiddetine ve kişinin genel sağlık durumuna göre belirlenebilir. Terbisin hap için doğru bir tedavi seçimi için doktorunuzla konuşun.

Son olarak Terbisil Kullananlar yorumları ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtladık.

Terbisil hap kullananlar hakkında bilgilendirici video aşağıda belirtilmiştir. Yazımızın dışındaki bilgilere aşağıdan erişebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Son olarak Hippurin Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızı devamı gelecektir. Takipte kalın.

Buradan bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

4.7/5 - (23 Oy)
“Terbisil Kullananlar Yorumları – Hap – Krem Kullananlar Yorumları” üzerine 14 yorum
 1. Karaciğer Enzimlerim Alt,Ast,Biluribin v.b.z. yüksek olması sebebi ile Hap kullanamadım.Sekiz seneden beri Tırnak Mantarı tedavisi için Yapmadığım kalmamıştı. Artık son çare diye Nisan ayında 2022 Terbisil Tablet kullanmaya başladım yaklaşık 100 günde Mantardan tamamen kurtuldum. Herkesin durumuna göre farklı netice olabilir ama benim Karaciğer Enzimlerim de aşırı bozulma olmadı.

  Cevapla
 2. Terbisil 250 mg tablet kullanmayaGünde 1 adet) başladıktan 20 gün sonra vücudumun her yarinde kızarıklık,döküntü ve aşırı derecede kaşıntıya neden olan alerjik reaksiyon yaptı,daha önce hiç bir ilacın bende yan etkisi olmammıştı

  Cevapla
 3. Bu ilaç bende sinir yaptı, hem vücut olarak gerilmeler (çene altı kasılması ve bacağımda kramp) oldu, hem de sinirlerim bozuldu tahammülsüz sinirli bir adam haline geldim, bu yüzden hapı 3-5 gün içtim bıraktım, araştırarak tırnak mantarım için basit bir törpüleme makinesi aldım ayak başparmak tırnakları çok kalınlaşmıştı makineyle çok rahat incelttim cilasını sürdüm ilk defa ayakkabı ayağıma vurmadı.

  Cevapla
 4. Bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra yüzümde kaşıntı ve hafif döküntü olmaya basladı ilacı kullanmayı bıraktım

  Cevapla
 5. BU İLACI KULLANMAYA BAŞLADIĞIMDA, FARK ETTİĞİM DURUM ŞU, 1 HAFTADIR KLAMOX KULLANIYORDUM AYAK BAŞPARMAĞIMDAKİ TIRNAKTA MANTAR VE İLTİHAPTAN DOLAYI, TERBİSİL İÇTİKTEN SONRA DİŞLERİMDE AĞRILAR OLDU. YANİ BUHAPTAN DOLAYIMI DİYE DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM.

  Cevapla
 6. bu ilaç beni öldürüyordu, 15 gün hst yatarak tedavi oldum, bütün vucudum yandı kabardı, zor kurtuldum, dikkatli olun, hiç kullanmayın

  Cevapla
 7. Asla kullanmayın mide bulantısı aşırı derecede baş dönmesi kaslarda güçsüzlük halsizlik sinir neredeyse öldürüyordu vallahi mantarı tedavi edecek diye asla kullanmayın.

  Cevapla
 8. ilacı kullanıyorum ama baş diş
  çene ağrısından duramıyorum yürüme güçlüğü çekiyorum bacağımda kasılma başladı midem ağrıyor

  Cevapla
Yorum yapın