Umman Asgari Ücret 2022

Umman Asgari Ücret 2022 bakımından, birçok ülkeye nazaran biraz da olsa geride kalmıştır. Umman’da yaşamayı ve hayatınızı devam ettirmeyi veya Umman da çalışmak gibi düşünceleriniz var ise bu ücret size yeterli gelmeyebilir. O nedenle Umman yaşam maliyetlerini ve masraf kalemlerini detaylı bir şekilde araştırmanız gerekmektedir. Bu tarz yazılarımız asgari ücret kategorisi altında değerlendirilmektedir. İlginizi çeken ülkeler hakkında birçok bilgiyi bulabilirsiniz.

Umman Asgari Ücret 2022

Umman’ın asgari ücreti 843 dolardır. Türk Lirasına çevirdiğinizde ise bu para 12600₺-12700₺ civarına denk gelmektedir. Bu da Dünya ülkelerini göz önünde bulundurulduğunda oldukça düşük bir ücrettir. Ülkemiz ekonomik durumuna göre kıyaslanırsa oldukça iyi olduğunu söylemek mümkün.

Umman Yaşam Maliyeti 2022

Eğer Umman’da yaşamak istiyorsanız oradaki ürün ve hizmetlerin ücretlerini sizlere aktarmamız gerekiyor. Umman yaşam maliyeti ülkemize göre oldukça iyidir ve dolar ile alındığı için kişiler rahatlıkla bir yaşam sürdürebilirler. Fakat kişilerin giderleri de kazançları kadar fazla olmaktadır. Umman’da ortalama bir ev için aylık kira masrafı 580 dolardır. Gıda masrafları ise aylık olarak 400 dolar gibi bir ücrete denk gelmektedir. Fakat asgari ücretin üstünde maaşı olan kişiler ülkede çalışarak her ay 1000 dolar biriktirebilirler.

Umman Yaşam MaliyetiPin
Umman Yaşam Maliyeti

Umman Market Fiyatları

Ayrıca, Umman Market Fiyatları başlığımızın altında sizlere bilhassa en fazla merak edilen ürünlerin. yani et, meyve sebze ve diğer temel gıdaların Umman marketlerindeki fiyatlarından bahsedeceğiz. Bunun yanında bu ülkede yapılan üretimden dolayı ve imkanlardan dolayı en çok tüketilen gıdaların fiyatlarını aşağıda sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz. Ayrıca eğer isterseniz Irak Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Ortalama bir restoranda yemek: 5,21 €
  • Kola Fiyatı: 0,68 €
  • 1 Şişe Su: 0,30 €
  • 1 Paket Sigara: 5,42 €
  • Ulaşım: 1,23 €
  • Aylık Ortalama Elektrik, Su Gideri: 63 €
  • 1 Aylık Spor Üyeliği: 52 €

Umman Yaşam Şartları

Ülke içerisinde ortalama maaş 1750$ civarındadır. Fakat asgari ücret ise 843 $’dır. Bu sebeple Umman yaşam şartları asgari ücret alan ülke vatandaşları için oldukça zordur. Umman, pek çok Arap ülkelerine kıyasla daha çok modern olsa da şeriat ile yönetildiği için alkol konusunda kısıtlamalar bulunmaktadır. Gece hayatının merkezi olan otellerin gece kulüplerinde devlet belirli ölçüde alkol satışı yapılmasına izin vermiştir. Sağlık konusunda ise Umman vatandaşları için, devlete ait sağlık kuruluşlarında tedavi ücretsizdir. Özel sağlık kuruluşlarında ücret karşılığında sağlık hizmeti alınabilmektedir.

Umman Ekonomisi Nasıldır?

Umman, özellikle sahili boyunca ticari hayatı canlı olan Hindistan ve Çin ile yakın ticari bağları bulunan bir ülkedir. Ülkenin ekonomisi öncelikle petrole dayanmaktadır. Diğer çevre ülkeleri gibi ekonominin %95’ini petrol ihracatı ile karşılamaktadır. Petrolün üçte biri Japonya’ya verilmekte geri kalan kısmın büyük çoğunluğu ise Avrupa’ya gönderilmektedir. Fakat ülkede petrol ve doğalgaz kaynakları kısıtlı olduğundan, ekonominin çeşitlendirilmesi yönünde politikalar geliştirilmektedir. Özellikle lojistik ve turizm, plastik sanayi, transit ticaret, petro-kimya sanayii sektöründe çeşitli yatırımlar yapılmaktadır.

Umman İş Fırsatları

Umman iş fırsatlarının çok olması nedeni ile başka ülkeden birçok kişiyi çekmektedir. Umman’daki iş fırsatları ağırlıklı olarak bilgi teknolojileri, sanayi ve turizm üzerinedir. Ülkenin önemli bir kısmı sanayi sektörünü, diğer kısmı ise hizmet sektörünü oluşturmaktadır. Ayrıca Umman iş ilanlarına bakarak iyi bir araştırma yapmanızı öneririz. Umman’da toprak yapısından dolayı tarım yapmak oldukça zordur. Bu sebeple ülkede tarım için çalışan kişi sayısı olukça azdır. Eğer meslek sahibi olmadan ülke dışında çalışmak istenir ise inşaat sektörü ön planda gelmektedir. Umman’da birçok farklı havalimanı, köprü ve liman gibi çalışmalar günden güne artmaktadır.

Umman Asgari Ücret Ne Kadar?

Umman Asgari Ücret 843 Dolardır. Ülke ekonomisini ve çeşitli bilgileri sizler için derledik. Tüm detaylara yukarıdan ulaşabilirsiniz. Bunun yanında ülke ekonomisinin kötü olmadığını sadece asgari ücret ile yaşayanların zor yaşam sürdüklerinden, Umman’da çalışma durumları ve seyahat hakkında da verileri sizler için hazırladık.

Minimum ücret ve yaşam maliyetleri ile alakalı yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresinden ana sayfaya ulaşabilirsiniz.

Umman Asgari Ücret 2022 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve buna benzer diğer ülkelerinde asgari ücretlerini konu alan yazılarımız gelecektir. Takipte kalın

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın