Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Birini Unutmak İçin Dua – Kalbinden Çıkarma Duası

Birini Unutmak İçin Dua – Kalbinden Çıkarma Duası

Birini Unutmak İçin Dua yazımız ile karşınızdayız. Sürekli unutan ya da unutmak isteyen vatandaşlar için hangi dua okumalıyım? sorusuna cevap arıyoruz. Peki birini unutmak için hangi dua okunur? İşte tüm detaylar bu yazımızda.

Birini unutmak için dua Cuma günü okunmalıdır. Sabah namazından sonra bu dua adım adım okunmalıdır. Namaza başlamadan önce niyet edilmelidir. Objektif kısımda özel bir sınırlama yoktur. Bir kişi dualarını almak veya onu hatırlamak isteyebilir. Bu duanın Allah’ın izniyle kabul edilebilmesi için 7 hafta boyunca her Cuma günü tekrarlanması gerekir. Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına da göz atabilirsiniz.

Birini Unutmak İçin Tesirli Dua

Unutmak maksadıyla okunan bir duadır. Özellikle bu dua, acı çeken insanların daha az acı çekmeleri ve hayatlarına devam etmeleri için söylediği dualardan biridir. Bunun yanında dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz. Birini unutma duası birden fazla duadan oluşur ve şöyledir:

Birini Unutmak İçin Tesirli Dua
Birini Unutmak İçin Tesirli Dua

Duanın Türkçe Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim, ya Mâni kale haza firaku beynı ve beynik se ünebbiüke bi te’vıli ma lem testetı’ aleyhi sabra. ya Cebbâr vasbir li hukmi rabbike fe inneke bi a’yuninâ, ve sebbih bi hamdi rabbike hîne tekûm ya Hakîm ma yeftehıllahü lin nasi mir rahmetin fe la mümsike leha ve ma yümsik fe la mürsile lehu mim ba’dih ve hüvel azızül hakım. (amin)

Sevdiğini Unutmak İçin Dua

İnsan kalbi çoğu zaman akıl ve mantığın sınırlarını aşar. Aşk hayatının cazibesi işini engelliyorsa tabiri caizse “kalp söz dinlemez”. Bizler de bu gibi durumlarda okumanız için sizlere bazı duaları bir araya getirdik.

Duanın Türkçe Okunuşu:

La ilahe illallah kable külli şey’in, La ilahe illallah ba’de külli şey’in, La ilahe illallah yabka Rabbüna ve yefni küllü şey’in. Hasbiyallhü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim. Ya udeti ınde şiddeti, ve ya gavsi ınde kürbeti! Ührüsni bi-aynikelle la tenamü vekfini birüknike ellezi la yürmü. Hasbinallah ve ni’mel-vekil La ilahe illallah ente sübhaneke inni küntü mine’z zalimin. La ilahe illallahülazim ül halim la ilahe illallahü Rabbül arş ilazim la ilahe illalahü Rabbüs semavati ve rabbül erdi rabbül arşil kerim.

Birinden Soğumak İçin Okunacak Dua

Bir insan sevdiği ama silemediği, ancak sevgisi ve kavuşması imkansız olan insanı tamamen unutup silmek için günde 490 defa “Ya Mümit Celle celarühu” demeye devam ederse, o aşkı unutur ve kalbinden siler.

Kara sevdadan kurtulmak için dua, derinden aşık olan ve bu aşka bir cevap bulamayan ya da sevgilisinden ayrılan kişilerin okuduğu dualardan biridir. Bu duanın etkili olabilmesi için suda okunması gerekir. Seven, duanın okunduğu suyu 7 gün boyunca içmelidir. Bu dua şöyledir:

Duanın Türkçe Okunuşu:

Bismillahirrahmanrrahim, Yâ kadîru yâ kâdiru yâ kâfî yâ azîzü yâ cebbâr. Ve lekad ahidnâ ilâ Âdeme min kablü fenesiye.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak Birini Unutmak İçin Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.5/5 - (4 Oy)
“Birini Unutmak İçin Dua – Kalbinden Çıkarma Duası” üzerine 3 yorum
Yorum yapın