Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Koldan Kan Alınırken Sinir Zedelenmesi Belirtileri

Koldan Kan Alınırken Sinir Zedelenmesi Belirtileri

Koldan Kan Alınırken Sinir Zedelenmesi Belirtileri yazımız ile karşınızdayız. Kan verme işlemi birçok sebepten dolayı olabilir. Ciddi yaralanmalara maruz kalan bir insan için kan vermeniz gerekebilir, kan değerlerinize bakıp rahatsızlığınızı öğrenebilirsiniz. Bunların dışında toplumun kan ihtiyacının karşılanması için kan bağışı da yapıyor olabilirsiniz. Fakat kan alınırken iğne’nin sinire gelme ihtimali bulunmaktadır.

Koldan Kan Alınırken Sinir Zedelenmesi Belirtilerine en başta parmaklardaki karıncalanma örnek verilebilir. İğne olduktan sonra kolunuz ağrıyorsa sinire denk gelmiş olma ihtimali ya da kan durmadan geliyorsa damarınızın patlamış olma ihtimali vardır. Yazımız içerisinde sizlere iğne’nin sinire gelmesi sonucu ne olduğunu anlattık.

Kan Alırken İğnenin Sinire Gelmesi Sonucu Ne Olur?

Kan Alırken İğnenin Sinire Gelmesi Sonucu Ne Olur?Pin
Kan Alırken İğnenin Sinire Gelmesi Sonucu Ne Olur?

Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde Kan Alırken İğnenin Sinire Gelmesi Sonucu Ne Olur? Sorusuna çok fazla denk geldik. Eğer böyle bir sorun yaşarsanız iğnenin girdiği yer uyuşur ve parmaklarınız karıncalanır. Bu yüzden böyle bir sorun yaşarsanız hemen doktora gidiniz. Muhtemelen fizik tedavi görmek zorunda kalacaksınızdır. Fakat mutlaka fizik tedaviye gitmeniz gerekir. Çünkü küçümsenecek bir problem değildir. Elinize ve kolunuza kramplar gireceği için hareket ettirmekte zorlanırsınız. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Tetradox Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Koldan Kan Alırken İğnenin Sinire Denk Gelmesi Nedir?

Koldan Kan Alırken İğnenin Sinire Denk Gelmesi Nedir? Sorusunu şu şekilde açıklayabiliriz. Kan verirken kolunuzda ağrı veya parmak uçlarınızda karıncalanma hissediyorsanız iğne sinirinize gelmiş olabilir. Eğer çok şiddetli ağrınız varsa lütfen en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. Çok fazla ağrınız yoksa birkaç gün sonra ağrı ve kramplarınız geçecektir. Fakat bazı hastalarda kalıcı hasar oluştuğu için yine de hastaneye gitmenizde fayda vardır.

Kan Verdikten Sonra Damar Kasılması

Kan Verdikten Sonra Damar Kasılması gayet normal bir şeydir. Kendinizi çok sıktığınız için bu olmaktadır. Fakat bazenleri hemşireler yan yerden kan alabilirler. Böyle bir şey olduğu zaman kolunuzda çok ciddi ağrılar oluşmaktadır. Korkulacak bir şeyin olmadığını tekrar hatırlatalım. Eğer kan verdikten sonra damarınız kasılıyorsa büyük ihtimalle kendinizi çok sıktığınız içindir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Tranko Buskas Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kan Alırken Damar Patlaması Nasıl Geçer?

Kan verirken iğnenin girdiği yerde morluk oluşuyorsa muhtemelen damarınız patlamıştır. Bundan sonra iğne çıkarıldıktan birkaç dakika sonra morluklar daha net olacaktır. Çünkü kan damardan sızmış ve daha sonrasında kurumuştur. 7-8 gün sonra bu morluk yok olacaktır. Böylece Kan Alırken Damar Patlaması Nasıl Geçer? Sorusunu cevaplamış olduk.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Koldan Kan Alınırken Sinir Zedelenmesi Belirtileri Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

3.9/5 - (9 Oy)
“Koldan Kan Alınırken Sinir Zedelenmesi Belirtileri” üzerine bir yorum
  1. Kan alırken damardan elimin orta barmak kısmına kadar sanki elektiro şok vermişler gibi hissettim bu sinirlerimi gelmiştir.

    Cevapla
Yorum yapın