Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Koldan Kan Alınırken Sinir Zedelenmesi Belirtileri – Tedavi!

Koldan Kan Alınırken Sinir Zedelenmesi Belirtileri – Tedavi!

Koldan Kan Alınırken Sinir Zedelenmesi Belirtileri yazımız ile karşınızdayız. Kan verme işlemi birçok sebepten dolayı olabilir. Ciddi yaralanmalara maruz kalan bir insan için kan vermeniz gerekebilir, kan değerlerinize bakıp rahatsızlığınızı öğrenebilirsiniz. Bunların dışında toplumun kan ihtiyacının karşılanması için kan bağışı da yapıyor olabilirsiniz. Fakat kan alınırken iğne’nin sinire gelme ihtimali bulunmaktadır.

Koldan Kan Alınırken Sinir Zedelenmesi Belirtilerine en başta parmaklardaki karıncalanma örnek verilebilir. İğne olduktan sonra kolunuz ağrıyorsa sinire denk gelmiş olma ihtimali ya da kan durmadan geliyorsa damarınızın patlamış olma ihtimali vardır. Yazımız içerisinde sizlere iğne’nin sinire gelmesi sonucu ne olduğunu anlattık.

Kan Alırken İğnenin Sinire Gelmesi Sonucu Ne Olur?

Kan Alırken İğnenin Sinire Gelmesi Sonucu Ne Olur?
Kan Alırken İğnenin Sinire Gelmesi Sonucu Ne Olur?

Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde Kan Alırken İğnenin Sinire Gelmesi Sonucu Ne Olur? Sorusuna çok fazla denk geldik. Eğer böyle bir sorun yaşarsanız iğnenin girdiği yer uyuşur ve parmaklarınız karıncalanır. Bu yüzden böyle bir sorun yaşarsanız hemen doktora gidiniz. Muhtemelen fizik tedavi görmek zorunda kalacaksınızdır. Fakat mutlaka fizik tedaviye gitmeniz gerekir. Çünkü küçümsenecek bir problem değildir. Elinize ve kolunuza kramplar gireceği için hareket ettirmekte zorlanırsınız. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Tetradox Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Koldan Kan Alırken İğnenin Sinire Denk Gelmesi Nedir?

Koldan Kan Alırken İğnenin Sinire Denk Gelmesi Nedir? Sorusunu şu şekilde açıklayabiliriz. Kan verirken kolunuzda ağrı veya parmak uçlarınızda karıncalanma hissediyorsanız iğne sinirinize gelmiş olabilir. Eğer çok şiddetli ağrınız varsa lütfen en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. Çok fazla ağrınız yoksa birkaç gün sonra ağrı ve kramplarınız geçecektir. Fakat bazı hastalarda kalıcı hasar oluştuğu için yine de hastaneye gitmenizde fayda vardır.

Kan Verdikten Sonra Damar Kasılması

Kan Verdikten Sonra Damar Kasılması gayet normal bir şeydir. Kendinizi çok sıktığınız için bu olmaktadır. Fakat bazenleri hemşireler yan yerden kan alabilirler. Böyle bir şey olduğu zaman kolunuzda çok ciddi ağrılar oluşmaktadır. Korkulacak bir şeyin olmadığını tekrar hatırlatalım. Eğer kan verdikten sonra damarınız kasılıyorsa büyük ihtimalle kendinizi çok sıktığınız içindir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Tranko Buskas Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kan Alırken Damar Patlaması Nasıl Geçer?

Kan verirken iğnenin girdiği yerde morluk oluşuyorsa muhtemelen damarınız patlamıştır. Bundan sonra iğne çıkarıldıktan birkaç dakika sonra morluklar daha net olacaktır. Çünkü kan damardan sızmış ve daha sonrasında kurumuştur. 7-8 gün sonra bu morluk yok olacaktır. Böylece Kan Alırken Damar Patlaması Nasıl Geçer? Sorusunu cevaplamış olduk.

Koldan Kan Alınırken Sinir Zedelenmesi Tedavisi

Koldan kan alınırken sinir zedelenmesi, kan alma işleminin yapıldığı bölgedeki sinirlerin hasar görmesiyle oluşmaktadır. Bu durumda, ilk olarak hasarın derecesi belirlenmektedir. Ve gerektiği durumlarda nöroloji uzmanı tarafından muayene edilmektedir.

Koldan Kan Alınırken Sinir Zedelenmesi Tedavisi, genellikle hasarın derecesine, sinirin nerede hasar gördüğüne ve ne kadar zamandır hasarlı olduğuna bağlıdır. Tedavi seçenekleri arasında fizyoterapi, rehabilitasyon, ilaç tedavisi, sinir blokajları ve bazı durumlarda cerrahi müdahale yer almaktadır.

Fizyoterapi, sinir hasarından kaynaklanan hareket kısıtlılıklarını azaltmak, kasları güçlendirmek ve ağrıyı hafifletmek için kullanılmaktadır. Rehabilitasyon, kas ve sinir fonksiyonlarını yeniden kazandırmak için tasarlanmış bir programdır.

İlaç tedavisi, ağrıyı hafifletmek, iltihaplanmayı azaltmak ve kas spazmlarını kontrol altına almak için kullanılabilir. Sinir blokajları, ağrıyı azaltmak ve sinirlerin iyileşmesini teşvik etmek için kullanılan bir diğer tedavi yöntemidir.

Cerrahi müdahale, sinir zedelenmesinin neden olduğu hasarın onarılması için gerekebilir. Ancak, cerrahi müdahale genellikle son çare olarak düşünülür ve hasarın derecesine ve konumuna bağlı olarak riskli bir işlem olabilir.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Koldan Kan Alınırken Sinir Zedelenmesi Belirtileri Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.4/5 - (17 Oy)
“Koldan Kan Alınırken Sinir Zedelenmesi Belirtileri – Tedavi!” üzerine 15 yorum
 1. Kan alırken damardan elimin orta barmak kısmına kadar sanki elektiro şok vermişler gibi hissettim bu sinirlerimi gelmiştir.

  Cevapla
 2. Benimki de aynı şekilde benim baş parmağımin tam bitim kısmında yani bileğim de çak kötü bir yanma hissi oldu şişti ayrıca his kaybı da var sanki koluma doğru yayılıyor 14 saat oldu hala aynı

  Cevapla
  • Geçmiş olsun hala devam ediyormu rahatsızlığınız benim 3gündür devam ediyor el bileğimde oluşuyor karıncalanma sizinki iyileştimi nasıl iyileşti?

   Cevapla
   • abdullah bey
    benimde bilek kisminda daha cok toplandi ne yaptiniz gectimi

 3. Sağ Kol Kolumun Üstünden Kan Verdim Ama Hemşire Çok Az Aldı Galiba Kanı. Şuan Baş Parmağım ile İşaret Parmağımın Arasındaki Kas Kendi Kendine Reaksiyon Gösteriyor. Parmaklarım Kendi Kendine Hareket Ediyor. Ayrıca Kolum Uyuşuyor Bu Normal mi? Her Hangi Bir Ağrım Yok Lakin Aradan 1 Hafta Geçmesine Rağmen İğne Vurunduğum Yerde Hafif Şişme ve Morluk Var

  Cevapla
 4. bendede 5 gündür bileğimden kan almaya çalışan hemşir enjektörü batırır batırmaz yumruk halindeki avucum 220 volt elektrik çarpmış gibi açıldı yüzük parmağı çok fena ağrıyor ne yapmalıyım hemşir e davamı açayım

  Cevapla
 5. bendede 5 gündür bileğimden kan almaya çalışan hemşir enjektörü batırır batırmaz yumruk halindeki avucum 220 volt elektrik çarpmış gibi açıldı yüzük parmağı çok fena ağrıyor ne yapmalıyım hemşir e davamı açayım

  Cevapla
 6. Bugün sağ kolumdan kan alacaktı iğneyi batırdı biraz uğraştı kam gelmedi sol kolu açtı oraya batırdı biraz alabildi eve geldim üst kolumun sağ tarafına dış kısmına fena ağrılar saplandı parmaklarım sol kolumda başladı derken bileklerime kadar iki kolumda çok ağrıyor ovalasamda krem sürsemde çok tuhaf ağrılar saplanıyor . Daha önce sol kolumdan almıştı aynı hemşir damarım haftalarca oynadı durdu her hareketimde ben anlamadım ilk defa böyle bişey geliyor başıma

  Cevapla
Yorum yapın