Hennessy Viski Fiyatları 2022 – Hennessy 70’lik Fiyat

Hennessy Viski Fiyatları ve Hennessy 70’lik Fiyat yazımız ile karşınızdayız. Bu marka her sene milyonlarca şişe satmaktadır. Bu yüzden viski içen insanların hemen hemen hepsi bu markayı bilmektedir. Asıl merkezi Fransa’dadır. Ayrıca dünyada satışı yapılan konyakların birçoğu Hennessy sayesinde yapılmaktadır.

Hennessy viskinin sahibi Moet Hennessy’dir. Fakat ilk olarak bu markayı kuran Richard Hennessy’dir. Yazımız içerisinde sizlere bu viskinin fiyatından bahsedeceğiz. Ayrıca diğer ülkelerin alkol fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Hennessy Viski Fiyatları 2022 Güncel

Hennessy Viski Fiyatları GüncelPin
Hennessy Viski Fiyatları Güncel

Yüzlerce yıldan beri satışı devam eden Hennessy viski her zaman en çok satan viskilerin başında gelmiştir. Bir Konyak olarak, Hennessy tamamen Fransızdır. Marka İrlandalı subay ve iş adamı Richard Hennessy tarafından kurulmuş olmasına rağmen. 19 yaşında, Hennessy İrlanda’dan ayrıldı ve Fransa’ya gitti ve burada Avusturya Veraset Savaşı’nda Louis XV altında savaştı. Askeri kariyeri sona erdiğinde, Hennessy dikkatini ticarete çevirdi ve amcasının yardımıyla 1765’te Hennessy Cognac’ı kurdu. İşte Hennessy Viski Fiyatları 2022 Güncel liste şu şekildedir:

  • 70’lik Hennessy VS Konyak = 240 TL
  • 70’lik Hennessy VSOP Konyak = 350 TL

Hennessy 70’lik Fiyat

Popüler kafa karışıklığının aksine, Hennessy bir viski değil, bir tür brendi. Brendi terimi , ister üzüm ister elma gibi diğer meyveler (Calvados gibi elmalı brendi yapmak için kullanılır ) olsun, fermente edilmiş bir meyve suyundan damıtılan bir ruhu ifade eder. Ancak konyak, esas olarak beyaz üzümlerden (Ugni Blanc, Folle Blanche ve Colombard) yapılır ve tanımı gereği  batı Fransa’nın Konyak bölgesinden gelmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Lagavulin Viski Fiyat yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Hennessy 70’lik Fiyat şu şekildedir:

  • 70’lik Hennessy VS Konyak = 240 TL
  • 70’lik Hennessy VSOP Konyak = 350 TL

Hennessy Richard Fiyat

Standarttan üst düzey markalara ve Konyaklara kadar, Hennessy şişeleri, içindeki sıvının kalitesini (ve fiyat etiketini) belirtmek için bir harf kombinasyonuna sahiptir. En yaygın olanı, “Çok Özel” anlamına gelen VS’dir. Diğer etiketlemeler arasında VSOP bulunur. veya “Çok Özel Eski Soluk” ve “Ekstra Eski” anlamına gelen XO. Bu göstergeler ilk bakışta kafa karıştırıcı görünse de, bu kullanışlı kılavuz  Konyak’ın etiketlemesini basitleştirir ve doğru şişeyi seçmeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştırır. İşte Hennessy Richard Fiyat şu şekildedir:

  • 70’lik Hennessy VS Konyak = 240 TL
  • 70’lik Hennessy VSOP Konyak = 350 TL

Hennessy Viski Ne Kadar?

Hennessy Viski Ne Kadar? Sorusu insanların merak ettiği bir konudur. Buna şu şekilde cevap verebiliriz. Hennessy VS, en az iki yıllık bir Konyak karışımından üretilmiştir. Yumuşak meyve, kızarmış fındık ve vanilya notalarına sahiptir ve maliyeti 50 dolardan azdır. VSOP’ları en az dört yaşında ve taze meyve, baharat ve zengin vanilya ve tütün alt tonlarının olgun notalarına sahipken, Hennessy’nin XO’su en az 10 yıl eskitilmiş ve şekerlenmiş meyve, çikolata gibi sıcak notalara sahip bir karışımdan üretmiştir. Yaklaşık olarak 200 TL ile 350 TL arasında değişmektedir.

Hennessey Alkol Fiyat

250 yıllık yıldönümü için marka , kurucusunu ve kökenini kutlayan Hennessy Richard şişesini piyasaya sürdü. Premium ruh, hindistan cevizi, deri ve narin çiçeklerin esnek notalarına sahip yaklaşık 100 eaux de vie karışımıdır. Yurt dışında 4000 ile 5000 dolar arasında satılmaktadır. Fakat ülkemizde Hennessey Alkol Fiyat 70’lik Hennessy VS Konyak fiyatı 230 TL’dir. Ayrıca ülkemizde de insanlar çok fazla tüketmektedir.

Hennessy Cognac Fiyat

Hennessy, dünya Konyak üretiminin yarısını kontrol eden bir mega markadır. Ancak 2017’de şirket , değerli ruhunun eksikliğini doğruladı ve aslında ürünleri mağaza raflarında tutmak zorunda kaldı. Şirket büyüdükçe, Hennessy’ye olan talep hızla arttı ve arzı susamış bir şekilde geride bıraktı. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Bourbon Viski Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Hennessy Cognac Fiyat VSOP 320 TL’dir.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Aşağıdan diğer fiyatları kategorilerindeki yazıları da tıklayabilirsiniz.

Son olarak Hennessy Viski Fiyatları yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın