Ana Sayfa » Fiyatları » Hennessy Viski Fiyatları 2023 – Hennessy 70’lik Fiyat

Hennessy Viski Fiyatları 2023 – Hennessy 70’lik Fiyat

Hennessy Viski Fiyatları 2023 ve Hennessy 70’lik Fiyat yazımız ile karşınızdayız. Bu marka her sene milyonlarca şişe satmaktadır. Bu yüzden viski içen insanların hemen hemen hepsi bu markayı bilmektedir. Asıl merkezi Fransa’dadır. Ayrıca dünyada satışı yapılan konyakların birçoğu Hennessy sayesinde yapılmaktadır.

Hennessy viskinin sahibi Moet Hennessy’dir. Fakat ilk olarak bu markayı kuran Richard Hennessy‘dir. Yazımız içerisinde sizlere bu viskinin fiyatından bahsedeceğiz. Ayrıca diğer ülkelerin alkol fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Hennessy Viski Fiyatları 2023 Güncel 🥃

Hennessy Viski Fiyatları Güncel
Hennessy Viski Fiyatları Güncel

Yüzlerce yıldan beri satışı devam eden Hennessy viski her zaman en çok satan viskilerin başında gelmiştir. Bir Konyak olarak, Hennessy tamamen Fransızdır. Marka İrlandalı subay ve iş adamı Richard Hennessy tarafından kurulmuş olmasına rağmen. 19 yaşında, Hennessy İrlanda’dan ayrıldı ve Fransa’ya gitti ve burada Avusturya Veraset Savaşı’nda Louis XV altında savaştı. Askeri kariyeri sona erdiğinde, Hennessy dikkatini ticarete çevirdi ve amcasının yardımıyla 1765’te Hennessy Cognac’ı kurdu. İşte Hennessy Viski Fiyatları 2023 Güncel liste şu şekildedir:

  • 70’lik Hennessy VS Konyak = 280 TL
  • 70’lik Hennessy VSOP Konyak = 400 TL

Hennessy 70’lik Fiyat 🟠

Popüler kafa karışıklığının aksine, Hennessy bir viski değil, bir tür brendi. Brendi terimi, ister üzüm ister elma gibi diğer meyveler (Calvados gibi elmalı brendi yapmak için kullanılır ) olsun, fermente edilmiş bir meyve suyundan damıtılan bir ruhu ifade eder. Ancak konyak, esas olarak beyaz üzümlerden (Ugni Blanc, Folle Blanche ve Colombard) yapılır ve tanımı gereği  batı Fransa’nın Konyak bölgesinden gelmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Lagavulin Viski Fiyat yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Hennessy 70’lik Fiyat şu şekildedir:

  • 70’lik Hennessy VS Konyak = 280 TL
  • 70’lik Hennessy VSOP Konyak = 400 TL

Richard Hennessy Fiyat

Standarttan üst düzey markalara ve Konyaklara kadar, Hennessy şişeleri, içindeki sıvının kalitesini (ve fiyat etiketini) belirtmek için bir harf kombinasyonuna sahiptir. En yaygın olanı, “Çok Özel” anlamına gelen VS’dir. Diğer etiketlemeler arasında VSOP bulunur. veya “Çok Özel Eski Soluk” ve “Ekstra Eski” anlamına gelen XO. Bu göstergeler ilk bakışta kafa karıştırıcı görünse de, bu kullanışlı kılavuz  Konyak’ın etiketlemesini basitleştirir ve doğru şişeyi seçmeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştırır. İşte Richard Hennessy Fiyat şu şekildedir:

  • 70’lik Hennessy VS Konyak = 280 TL
  • 70’lik Hennessy VSOP Konyak = 400 TL

Hennessy Fiyat 2023

Çok eski ve uzun süre saklanan türleri bulunan ve bunun yanında oldukça fazla tadı beğenilen bir konyak türüdür. Çok sık içilmese de ara ara tercih edilen yaygın bilinen bir markadır. Ayrıca Hennessy Fiyat 2023 yılında da diğerlerine nazaran fiyat-performans açısından son derece uygundur. Aşağıdaki Hennessy Richard fiyatlarını tablodan takip edebilirsiniz.

Hennessy Fiyat ListesiFiyat (₺)
Hennessy 70’lik VS Konyak 🟠280 ₺
70’lik Hennessy VSOP Konyak🟠400 ₺
100’lük Hennesy VS Konyak🟠380 ₺
Hennesy 100’lük VSOP Konyak🟠440 ₺

Hennessy Viski Ne Kadar?

İlk olarak Hennessy Viski Ne Kadar? Sorusu insanların merak ettiği bir konudur. Buna şu şekilde cevap verebiliriz. Hennessy VS, en az iki yıllık bir Konyak karışımından üretilmiştir. Yumuşak meyve, kızarmış fındık ve vanilya notalarına sahiptir ve maliyeti 50 dolardan azdır. VSOP’ları en az dört yaşında ve taze meyve, baharat ve zengin vanilya ve tütün alt tonlarının olgun notalarına sahipken, Hennessy’nin XO’su en az 10 yıl eskitilmiş ve şekerlenmiş meyve, çikolata gibi sıcak notalara sahip bir karışımdan üretmiştir. Yaklaşık olarak 280 TL ile 450 TL arasında değişmektedir.

Hennessey Alkol Fiyat

250 yıllık yıldönümü için marka, kurucusunu ve kökenini kutlayan Hennessy Richard şişesini piyasaya sürdü. Premium ruh, hindistan cevizi, deri ve narin çiçeklerin esnek notalarına sahip yaklaşık 100 eaux de vie karışımıdır. Yurt dışında 4000 ile 5000 dolar arasında satılmaktadır. Fakat ülkemizde Hennessey Alkol Fiyat 70’lik Hennessy VS Konyak fiyatı 280 TL’dir. Ayrıca ülkemizde de insanlar çok fazla tüketmektedir.

Hennessy Cognac Fiyat

Hennessy, dünya Konyak üretiminin yarısını kontrol eden bir mega markadır. Ancak 2017’de şirket , değerli ruhunun eksikliğini doğruladı ve aslında ürünleri mağaza raflarında tutmak zorunda kaldı. Şirket büyüdükçe, Hennessy’ye olan talep hızla arttı ve arzı susamış bir şekilde geride bıraktı. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Bourbon Viski Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Hennessy Cognac Fiyat VSOP 350 TL’dir.

Hennessy Very Special Cognac Fiyat

Çok farklı ve güzel olan bir konyak türü olan Hennessy Very Special Cognac Fiyat 950-1000 TL bandındadır. Tadı ve dokusu çok farklıdır. Aynı zamanda da ülkemizde de çok tercih edilmektedir.

  • Hennessy Very Special Cognac Fiyat 960 TL’dir.

Hennesy Türkiye Fiyatı

Özellikle Fransa’da milyonlarca satışı olan Hennesy ülkemizde de oldukça sevilmiştir. Hatta nasıl yapıldığı başka markalar tarafından da taklit edilmektedir. Adını ise Fransa’nın batı bölgesindeki Cognac eyaletinden almaktadır. Güncel olarak Hennesy Türkiye Fiyatı 280 TL‘dir.

Hennesy Viski Nerede Satılır?

Ülkemizde oldukça sevilen Hennesy Viski Nerede Satılır? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Fakat Migros marketleri gezerseniz raflarda Hennesy Viskinin olduğunu fark edebilirsiniz. Dilerseniz satın alıp kullanabilirsiniz. Fiyat olarak diğer viskilere göre gayet uygundur.

Hennesy Viski mi Konyak mı?

Hennesy ismini Fransa’da bulunan Cognac merkezinden almıştır. Bununla birlikte Hennesy bir viski değil Konyak damlatıcısıdır. Böylece Hennesy Viski mi Konyak mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Bunun yanında Hennessy 70’lik fiyat ile alakalı soru ve cevapları aşağıdaki gibidir:

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Aşağıdan diğer fiyatları kategorilerindeki yazıları da tıklayabilirsiniz.

Son olarak Hennessy Viski Fiyatları yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

3.7/5 - (4 Oy)
Yorum yapın