Ana Sayfa » Okunacak Dualar » 21 Günde Evlenme Duası – En Hızlı Etki Eden Dualar!

21 Günde Evlenme Duası – En Hızlı Etki Eden Dualar!

21 Günde Evlenme Duası yazımız ile karşınızdayız. En kutsal kurum olan evlilikte en önemli şey eşlerin birbirlerine sevgi, saygı ve anlayış göstermesidir. Dolayısıyla bekarların hayalini kurduğu ve dünyaya adım attığı ilk adım evliliktir. Evlenmek isteyip de doğru kişiyi bulamadığını düşünen, kaderinin bağlı olduğunu düşünen insanların okuyabileceği etkili duaları sizler için araştırdık. Ayrıca çeşitli okunacak dualar arıyorsanız da kategorimize bakabilirsiniz.

Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş dua

Evlilik geçmişte olduğu gibi günümüzde de çok önemli bir kurumdur. Bunun yanında Kötü bir evliliğiniz varsa ve bu hayatınızı mahvediyorsa, hiç evlenmemeniz daha iyi. Kendini yalnız hisseden ve mutlu bir şekilde evlenmek, bir aile kurmak ve barış içinde yaşamak isteyen insanlar, mümkün olduğunca kısa sürede Allah’a nasıl dua edileceğini ve doğru şekilde nasıl dua edileceğini aradıklarında arzularını bulacaklardır. Bunun yanında bekâr olanlar, erken yaşta evlenmeyi ve evliliğe atfedilen huzuru yaşamayı ve Allah’a Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Duaları ederler. Bunun yanında dilerseniz 41 Vakıa Suresini Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Furkan Suresi 74. Ayeti Okunuşu:

Vellezîne yekûlûne rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrete a’yunin vec’alnâ lil muttekîne imâmâ(imâmen).

  • Furkan Suresi 74. Ayetin Anlamı:

Onlar: “Ey Rabbimiz! Bize eşlerimizden ve zürriyetimizden gözümüzü aydınlatacak, gönlümüzü sevindirecek sâlih kimseler ihsân eyle! Bizi takvâ sahiplerine önder yap!” diye duâ ederler.

Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua
Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua

Bu Dua Sayesinde Evlendim

Bu Dua Sayesinde Evlendim, Evlilik duası nedir denilince akla ilk gelen şey evlilik çağına gelmiş ve saadete kavuşamayan kişilerin dualarıdır. İslam dininde müminler her an Allah’a ellerini açıp dua edebilirler. Bu konuda herhangi bir kısıtlama yoktur. Unutulmaması gereken tek şey, namaz kılarken kişinin kendini rahat hissettiği ve samimi olarak dua ettiği bir zamanda kılınmasıdır. Bunun yanında namaz kıldığınız yerin temiz olması da çok önemlidir.

Ancak duaların daha makbul olduğu ve dualara verilen yanıtın güçlü olduğu güzel zamanlar da vardır. Bu uğurlu zamanlarda dua etmek daha iyi sonuçlara yol açar. Evlenme yaşı gelmiş ve evlenmeyi isteyen kişiler aşağıda vereceğimiz duayı okuyabilirler.

  • Haşr Suresi Son 3 Ayeti Okunuşu:

Haşr Suresi 22. Ayeti: Huvallâhullezî lâ ilâhe illâ huve, âlimul gaybi veş şehâdeti, huver rahmânur rahîm(rahîmu).

Haşr Suresi 23. Ayeti: Huvallâhullezî lâ ilâhe illâ huve, el melikul kuddûsus selâmul mu’minul muheyminul azîzul cebbârul mutekebbir(mutekebbiru), subhânallâhi ammâ yuşrikûn(yuşrikûne).

Haşr Suresi 24. Ayeti: Huvallâhul hâlikul bâriul musavviru lehul esmâul husnâ, yusebbihu lehu mâ fîs semâvâti vel ard(ardı) ve huvel azîzul hakîm(hakîmu).

  • Haşr Suresi Son 3 Ayeti Anlamı:

Haşr Suresi 22. Ayeti Anlamı: O, kendisinden başka hiçbir ilâh olmayan Allah’tır. Gaybı[5] da, görünen âlemi de bilendir. O, Rahmân’dır, Rahîm’dir.[6]

Haşr Suresi 23. Ayeti Anlamı: O, kendisinden başka hiçbir ilâh bulunmayan Allah’tır. O, mülkün gerçek sahibi, kutsal (her türlü eksiklikten uzak), barış ve esenliğin kaynağı, güvenlik veren, gözetip koruyan, mutlak güç sahibi, düzeltip ıslah eden ve dilediğini yaptıran ve büyüklükte eşsiz olan Allah’tır. Allah, onların ortak koştuklarından uzaktır.

Haşr Suresi 24. Ayeti Anlamı: O, yaratan, yoktan var eden, şekil veren Allah’tır. Güzel isimler O’nundur. Göklerdeki ve yerdeki her şey O’nu tesbih eder. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

21 Taha Suresi Evlilik

Düzgün bir gusülden sonra Allah’ın adıyla 6 rekat namaz kılın (Yatsı namazından sonra yapılmalıdır.) Allah’a hamdedip, Peygamberimize salat-ü selâm gönderdikten sonra, (Allahümme enta halaktani ve Ente tehdin ve Ente tut’imuni ve Ente tesgîni ve enta Tümîtüni ve Ente tuhyînî) okuyun.

Ardından 21 Taha Suresinin ilk 12. ayetini 21 defa okuyun, tekrar salavat getirin ve istenilen şey söylenir. 7 gün boyunca duanın sonunda her defasında 7 defa “Allahümma enta halaktani ve Ente tehdini ve Ente tut’imuni ve Ente tesgînî ve enta Tümîtüni ve Ente tuhyînî” okuyun. Taha Suresi’nin 12 ayeti 21 defa okuyun ve namaz kılarken duayı tekrarlayın

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

İlgili kategorimizdeki son yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

21 Günde Evlenme Duası yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın