Ana Sayfa » Okunacak Dualar » 41 Ettehiyyatü Duası Fazileti – Sırrı Nedir?

41 Ettehiyyatü Duası Fazileti – Sırrı Nedir?

41 Ettehiyyatü Duası Fazileti yazımız ile karşınızdayız. Her Müslümanın mutlaka bilmesi gereken Ettahiyattü Duasının birçok fazileti bulunmaktadır. Çünkü namaz vakitlerinde de sıkça okuduğumuz bu duanın oldukça hayırlı bir dua olduğu söylenmektedir. Özellikle bu duayı okuyan müminler huzura erip rahatlayacaktır. Yazımız içerisinde sizlere 41 Ettehiyyatü Duası’nın faziletlerinden bahsedeceğiz. Ayrıca çeşitli okunacak dualar arıyorsanız da kategorimize bakabilirsiniz.

Ettehiyyatü Duasının Sırrı🕋

Miraç gecesi ortaya çıkan bu duanın içerisinde Yüce Allah’ın, Peygamber Efendimizim ve Cebrail Aleyhisselam’ın sözleri bulunmaktadır. HZ. Muhammed (SAV) Müslümanların Ettehiyyatü duasını sık sık okumalarını tavsiye etmiştir. Ettehiyyatü Duasının Sırrı yemek yaparken okunursa bereketli ve çok lezzetli olur. Bununla birlikte paranızı cüzdanınıza koyarken okursanız paranız bereketlenir ve o parayla hayırlı bir şeyler satın alırsınız.

Ettehiyyatü Suresinin Fazileti ve Sırları

Ettehiyyatü Suresinin Fazileti ve Sırları
Ettehiyyatü Suresinin Fazileti ve Sırları

Namaz kılınırken ilk ve son oturuşlarda sürekli okuduğumuz Ettehiyyatü Duasının birçok faydası bulunmaktadır. Fakat bunların ne olduğunu birçoğumuz bilmeyiz. Kur’an-ı Kerim’de yer almayan Ettehiyyatü Duasını bütün Müslümanlar kesinlikle bilmelidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 313 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Ettehiyyatü Suresinin Fazileti ve Sırları şu şekildedir:

  • Kurak bir havada okunursa oldukça fazla yağmur yağar.
  • Agresif ve huysuz çocuklara karşı okunduğu taktirde uysal ve sakin olurlar.
  • Eşiniz için 7 kere okursanız eşiniz sizden başkasına bakmaz.

41 Ettehiyyatü Duası Fazileti Cübbeli

Ettehiyyatü Duası her namazda kesinlikle okunması gerekmektedir. Bu dua namaz esnasında sesli okunmaz. Sessiz bir şekilde içinizden okumanız gerekir. Peygamber Efendimiz bu duayı okuyan kişilerin üzerinde her zaman Yüce Allah’ın rahmeti ve bereketi olacağını buyurmuştur. Günde 41 kere okunursa en kısa zamanda dünya ve ahiret zenginliğini elde edeceği söylenmektedir. Böylece 41 Ettehiyyatü Duası Fazileti Cübbelinin söylediğini açıklamış olduk.

313 Ettehiyyatü Duası Fazileti

Bütün Müslümanların şüphesiz bildiği Ettehiyyatü duasının çok fazla fazileti bulunmaktadır. Bu yüzden sık sık Ettehiyyatü okumanız gerekmektedir. Bununla birlikte okurken insanı rahatlatır ve içini huzurla dolduran bir duadır. 313 Ettehiyyatü Duası Faziletine örnek olarak hasta olan birine karşı 313 kez okunursa Allah’ın izniyle şifa bulacaktır. Ayrıca yemek yaparken okunursa oldukça lezzetli ve bereketli olur.

7 Kere Ettehiyyatü Duası Fazileti

Genellikle Müslümanların namaz surelerinden biri olarak bildiği fakat aslında bir dua olan Ettehiyyatü duası 5 vakit namazda da okunması gerekir. Sayısız fazileti bulunan bu dua çok önemlidir. 7 Kere Ettehiyyatü Duası Fazileti hasta olan biri için en kısa sürede şifa bulacaktır. İşte Ettehiyyatü duası şu şekildedir:

Et-tahıyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayyibât.
Esselâmü aleyke eyyühen-Nebiyyü
ve rahmetullâhi ve berakâtüh,
Esselâmü aleynâ ve alâ ibâdillâhis-sâlihîn.
Eşhedü en lâ ilâhe illAllâh
ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Rasûlühü.

21 Defa Ettehiyyatü Fazileti

Sayısız fazileti bulunan Ettehiyyatü duasını istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman okuyabilirsiniz. Bunun için bir kısıtlama yoktur. Bununla birlikte bu dua namaz kılarken ilk ve son oturuşlarda okunması gerekir. Çok fazla merak edilen 21 Defa Ettehiyyatü Fazileti yemek yaparken okunursa yemek hem çok lezzetli olur hem de bereketli olur. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 1001 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Okunacak Dualar kategorimizdeki son yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

41 Ettehiyyatü Duası Fazileti yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın