Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Bu Dua Sayesinde Evlendim – Mucizevi Dualar!

Bu Dua Sayesinde Evlendim – Mucizevi Dualar!

Bu Dua Sayesinde Evlendim yazımız ile karşınızdayız. Hayırlı bir eş ve evlilik için gerekli tüm bilgileri inceleyerek sizler için bir araya topladık. Evlilik, peygamberimizin sünneti ve toplumun devamlılığı için çok önemlidir. Kadın ve erkek arasında saygı, sevgi ve duaya dayalı bir evlilik oluşturmayı ve sürdürmeyi amaçlar. Ayrıca çeşitli okunacak dualar arıyorsanız da kategorimize bakabilirsiniz.

Bu Duayı Okudum Ve Evlendim

Bu Duayı Okudum Ve Evlendim, Birçok araştırma, insanların çeşitli nedenlerle sevdikleri kişilerle evlenemediklerini göstermektedir. Bunun en önemli nedenlerinden biri insanların, özellikle de değer verip sevdiklerinin, seven ve aşık olan kişiyi umursamamaları ve evlenemeyeceklerini düşünmeleridir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İşte burada sevdiğiniz kişiyle evlenme duası devreye giriyor. Duayı anlayan, amacına ulaşan ve mutlu bir hayat yaşayan kişilerin ifadelerinden bu duanın büyük bir güce sahip olduğunu görebilirsiniz ayrıca bu duayı okuyarak hayatını değiştiren birçok insan da vardır.

  • Kasas Suresi 24. Ayet Okunuşu:

Fe sekâ lehumâ summe tevellâ ilâz zılli fe kâle rabbi innî limâ enzelte ileyye min hayrin fakîr(fakîrun).

  • Kasas Suresi 24. Ayet Anlamı:

Böylece ikisinin (sürüsünü) suladı, sonra gölgeye döndü ve “Rabbim muhakkak ki ben, bana hayır olarak indirdiğin herşeye fakirim (muhtacım).” dedi.

Bu Duayı Okudum Ve Evlendim
Bu Duayı Okudum Ve Evlendim

Denenmiş Sevdiğinle Evlenme Duası

Denenmiş Sevdiğinle Evlenme Duası. İyi bir eş ve güzel bir yuva isteyen insanlar için en iyi yol, dua etmektir. Hayırlı bir eş bulup evlenmek isteyen kişiler, bir an önce istedikleri olsun isterler. Doğru kelime ve ifadeleri kullanmak, Kuran’daki duaları okumakla evlilik için dua etmek, iyi bir eş sahibi olmak ve mutlu bir hayat yaşamak mümkündür. Ancak namazları vaktinde ve doğru kılmak ve olması gereken şekilde abdest almak gereklidir.

  • Ya Vedud Duası Okunuşu:

Allahümme’ğfirli hatieti ve ‘amdi. Allahümmehdini li-salihı’l a’mali ve’l-ahlakı innehu la yehdi li salihıha ve la yasrifü’an seyyi’iha illa ente.

  • Ya Vedud Duası Anlamı:

Allah’ım (c.c), bilerek veya bilmeyerek işlediğim günahlarımı bağışla. Allah’ım (c.c.), bana işlerin ve ahlakın en iyisini nasip et. Her şeyin en iyisini ancak sen nasip edersin, kötüsünden de ancak sen alıkoyarsın.

21 Günde Evlilik Duası

21 Günde Evlilik Duası, En değerli kurum olan evlilikte birincil durum eşlerin birbirlerine sevgi ve anlayış göstermesidir. Dolayısıyla bekarların hayal ettiği ve dünyaya adım attığı ilk adımların birisi evliliktir. Evlenmek isteyen ve evlenecek doğru kişiyi bulamadığını düşünen insanlar bunun için bazı dualar okurlar.

  • Taha Suresi Okumanın Fazileti:

Evlenmek için okunan Taha Suresi, kısmeti kapanan insanlara hayırlı bir eş edinmelerine yardımcı olan bir suredir. Sürekli Taha suresini okuyan bir mümin için Allah (c.c)’ın Ensar ve Muhacir sevabı kadar faziletleri olduğu bilinmektedir.

Okunacak Dualar kategorimizdeki son yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bu Dua Sayesinde Evlendim yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

4.7/5 - (3 Oy)
Yorum yapın