Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Ya Müntekim Okuyanların Yorumları – Ya Müntekim Esmasının Fazileti

Ya Müntekim Okuyanların Yorumları – Ya Müntekim Esmasının Fazileti

Ya Müntekim Okuyanların Yorumları ve Ya Müntekim Esmasının Fazileti yazımız ile karşınızdayız. Dua etmek insanın, Allah’tan isteyecekleri her türlü istek ve dilekleri ona iletmesi için en güzel yöntemdir. İçten ve inanılarak edinen her türlü dua kabul olacaktır. Fakat kabul olmayan dualarınız varsa kesinlikle isyan etmeyiniz. Sizin için hayırlısı değilse duanız gerçekleşmemiştir. İnsanların düşmanları için en çok okuduğu isim El Müntekim ismidir. Yazımız içerisinde sizlere bu ismi okuyanların yorumlarından bahsedeceğiz. Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına da göz atabilirsiniz.

Ayrıca Ya Müntekim Okuyanların Yorumları ile alakalı videomuza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ya Müntekim Esmasının Fazileti

Ya Müntekim Esmasının Fazileti
Ya Müntekim Esmasının Fazileti

Özellikle Ya Müntekim Ya Allah Fazileti çok fazladır. Bu ismi zikreden insanlar düşmanlarının şerrinden korunurlar. Ayrıca Allah bu ismi okuyan insanın düşmanından onun yerine intikamını almaktadır. Bu yüzden bu ismi zikreden hiçbir insana kötülük yapamazlar. İşte Ya Müntekim Esmasının Fazileti şu şekildedir:

  • Bu ismi her gün 630 defa tekrar eden kimseye hiçbir düşmanız zarar veremez.
  • Hakkı yenen bir insan 7 gece her gün 3969 defa Ya Müntekim derse Allah onun yerine karşısındaki insandan intikamını alır.
  • El Müntekim ismi zikredilirse düşmanları tarafından o kişiye hiçbir zarar gelmez.
  • Her gün düzenli olarak bu ismi zikreden kişi kötülüğe uğramaz.

Ya Müntekim Sırları

Allah’ın gazabından korkmak ve O’na isyan etmekten kaçınmak. Bir kölenin düşmanlarından intikam alma hakkı vardır. İntikam alması gerekiyorsa Allah’ın kendisinden beklediği sınırları aşmamalıdır. Eğer bunu Allah rızası için ve İslam’ın gerektirdiği ilahi cezayı yerine getirmek için yaparsa, amelinin karşılığı Allah tarafından mükafatlandırılır. Allah’ın azametini ve azametini bilen, onun azabından korkar. “Her Müslüman bilmelidir ki, Allah’tan başka gerçek intikam sahibi yoktur.

Ya Müntekim Okuyanların Yorumları

İnsanların düşmanlarından kurtulmak için tercih ettiği yöntemlerden biri de El Müntekim ismini zikretmektir. Yalnızca bunun için değil kul hakkı yiyen insanlar da bu ismi zikrederse Yüce Allah onların yerine intikam almaktadır. İşte Ya Müntekim Okuyanların Yorumları şu şekildedir:

  • İş yerimde patronum hakkım olan parayı vermedi. O yüzden ismi her gün zikrediyorum.
  • Kul hakkı yiyen insanların cezalandırılması için çok güçlü bir dua. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.
  • Düşmanları olan insanlar için çok etkili olduğu söyleniyor.

El Müntekim Ne Demek?

El Müntekim Allah’ın 99 isminden biridir. Bu yüzden çok önemli bir isimdir. Yüce Allah’ın suç işleyenleri cezalandırılması anlamına gelmektedir. Özellikle kul hakkı yiyenleri ve zulüm eden insanları cezalandıracaktır. Buna bağlı olarak her kimsenin hakkı yenmiş ise Allah onun intikamını karşısındakinden alacaktır. Böylece El Müntekim Ne Demek? Sorusunu cevaplamış olduk. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Miftahul Cennet Duası Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Müntekim Sırları ve Anlamı

El Müntekim ismi Allah’ın suçluları kendi adaleti ile cezalandıracağı anlamına gelmektedir. Bu ismi her gün tekrarlayan insanların başına kötülük gelmeyecektir. Ayrıca hakkı yenmiş bir insan bu ismi tekrarlarsa Allah hakkı yenen insanın intikamını alacaktır. Ya Müntekim Sırları ve Anlamı olarak kısaca bunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte El Müntekim fazileti olarak suçluyu cezalandırır.

Ya Müntekim Ne İçin Okunur?

En şiddetli intikam duası olarak en çok Ya Müntekim ismi okunmaktadır. Bu isim sayesinde Yüce Allah karşısındaki insandan onun yerine intikamını almaktadır. Özellikle kul hakkı yiyenleri ve zulüm eden her kimse onu cezalandırmaktadır. Bu yüzden insanlar başlarına kötü bir olay gelmemesini istiyorsa her gün bu ismi tekrarlamalıdır. Böylece Ya Müntekim Ne İçin Okunur? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Ya Müntekim Mucize Dualar

Ya Müntekim Mucize Duaların ne olduğunu merak edenler için bu ismi zikreden insanların eğer düşmanları varsa Allah onları cezalandıracaktır. Bununla birlikte kul hakkı yiyen insanlar ahiret gününde cezalandırılacaktır. Ayrıca bu ismi her gün tekrarlayan insanların başlarına hiçbir zaman kötülük gelmez. Eğer düşmanları varsa Allah onların intikamını kendi alacaktır.

Ya Müntekim Havassı

Salı günleri sabah erken güneş doğduğu zaman veya ikindi namazı sonrası El Müntekim ismi 630 kere zikredilirse Allah onu düşmanlarından koruyacaktır. Bunun dışında geceleri de okuyabilirsiniz. Ya Müntekim Havassı olarak kul hakkı yiyen insanlar için Allah onların intikamını alacaktır. Ve o insanları cezalandıracaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 1000 Salatı Münciye Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Okunacak dualar kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Ya Müntekim Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

3.7/5 - (27 Oy)
“Ya Müntekim Okuyanların Yorumları – Ya Müntekim Esmasının Fazileti” üzerine bir yorum
  1. selam ya mütekim esnasını haksızlığa zulme ugrayanların okumsını tavsiye ederim ben okudum ve tek tek hakkı hakkına Rabbim aldı ıntıkamımı bir bir 3n kısa sürede icinde o kişiye karsı kin nefret kalmadı mucize gibi seyler oldu ne zarar verdiyse kat kat ondan bana geldi kendi yana yana kaldı saskın bir halde kurban olayım bizi yaradana ondan baska hic kimsem yoktur kabul etmiyorum her sey allahındır bizde onun kulu onu blirrim sükürler olsun

    Cevapla
Yorum yapın