Tayland Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2022

Tayland Asgari Ücret 2022 son dönemlerde sıklıkla konuşulan konular arasında yer almaktadır. Her ülkenin vatandaşlarının aldıkları maaşlar hep ilgimizi çekmiştir. Bu sebeple bu yazımızdaki araştırmalarımız tüm sorularınıza cevap verecek niteliktedir. Son derece özenle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Asgari ücret, yaşam maliyeti, gece hayatı, market fiyatları gibi tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. İşte tüm detaylar:

Tayland’da Asgari Ücret Ne Kadar?

Dünyanın en popüler turistik merkezlerinden biri olan Tayland’da asgari ücret 9435 Tayland Bahtıdır. Bu da 4550₺‘ ye tekabül etmektedir. Dolar bazlı olarak 275$, Euro bazlı olarak da 256€‘ ya denk gelmektedir. Ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 70 milyondur. Bu ülke Asya ülkeleri arasında oldukça gelişmiştir. Bu yüzden işçi göçü alan bir ülkedir. Ayrıca dilerseniz Japonya Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tayland’da Yaşam Maliyeti

Bir litre benzinin 0.92€ olduğu Tayland’da ülke yönetimi sosyal ve ekonomik modelini değiştirmeyi hedeflemektedir. Bu yüzden asgari ücret ile çalışan kişilere maaş artırımı yapmaktadırlar. Bu sayede çalışanlarının daha rahat bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmelerine olanak sağlanmıştır. Yani Tayland’da yaşam maliyeti pahalı değildir. Tayland ev fiyatları bölgeden bölgeye değişmektedir ve başkentte oldukça fazladır. Temel gıda fiyatları her ne kadar uygun olsa da asgari ücretle geçinen insanlar zor bir hayat yaşamaktadır.

Tayland Market Fiyatları

Tayland sokak yemeklerini denemek isterseniz bir öğün yemek için yaklaşık 4 dolar harcamanız gerekmektedir. Fakat marketlerde sebze ve meyve fiyatları oldukça ucuz ve lezzetlidir. 24 saat açık olan marketlerde istediğiniz zaman alışveriş yapabilirsiniz. Diğer Asya ülkelerine göre Tayland Market Fiyatları oldukça uygundur. Bu ürünlerden birkaçının fiyatları sizlerle;

  • 250 Gram ekmek: 0.63€
  • 12’li yumurta: 1.55€
  • Bir litre süt: 1.68€
  • 1 Kg domates: 1.24€
  • Toplu taşıma bileti: 0.90€

Tayland Asgari Ücret Kaç Baht 2022  

Tayland Asgari Ücret Kaç BahtPin
Tayland Asgari Ücret Kaç Baht

Konumu, muhteşem plajları ve büyüleyici kültürel detaylarıyla oldukça popüler olan Tayland’da asgari ücret 9435 Tayland Bahtı’dır. Tayland’da hangi dil konuşuluyor? Diye merak ediyorsanız resmi dil Tayca’dır. Bu dilin dışında Almanca ve İngilizce’de yaygın olarak konuşulmaktadır.

Tayland Ev Fiyatları

Tayland’da ev fiyatları oldukça değişkenlik göstermektedir. Mesela başkent Bangkok da ev ve kira fiyatları oldukça yüksektir. Bu yüzden insanlar çevre şehirlere taşınmaktadır. Fakat merkezde Tayland Ev Kiralama en az 170€’dur. İnsanların birçoğu ise ev alamadıkları için kirada yaşamak zorundadır. Ayrıca dilerseniz Gürcistan Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tayland’da Gece Hayatı

Tayland’da Gece Hayatı geçirmek istiyorsanız bunun için çok fazla para ayırmanız gerekmektedir. Çünkü gece hayatı oldukça pahalı ve eğlenceli geçen bir ülkedir. Fakat Tayland gece hayatında alkol fiyatları Türkiye’ye göre oldukça uygundur.

Tayland’da Yaşayan Türkler

Son yıllarda turizmde hızla büyüyen Tayland’a gezmek için gelen Türk vatandaşlar ülkeyi gördükten sonra buradan ayrılmak istememişlerdir. Oldukça fazla işçi göçü alan bu ülkede Türk vatandaşlar rahatlıkla çalışabilmektedir. Bu yüzden Tayland’da Yaşayan Türkler oldukça fazladır.

Tayland Hayat Ucuz Mu?

Türkiye’ye göre daha ucuz bir ülkedir. Bu yüzden birçok Türk vatandaşımız burada yaşamaktadır.

Tayland Asgari Ücret Kaç TL?

Tayland asgari ücreti 4550 TL’dir. Yani 9435 Tayland Bahtıdır.

Tayland 1 Bira Kaç Baht?

Bilinen bir markadan alınan bir biranın fiyatı 45 TL’dir.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tayland Asgari Ücret 2022 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın