Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Macrol Antibiyotik Kullananlar Yorumları – Macrol 500 Mg

Macrol Antibiyotik Kullananlar Yorumları – Macrol 500 Mg

Macrol Antibiyotik Kullananlar Yorumları ve Macrol 500 Mg Kullananlar yazımız ile karşınızdayız. Son zamanlarda son derece merak edilen ilaçlar arasında yer alan enfeksiyon hastalıklarını gidermek için kullanılan Macrol, ile alakalı kullanıcı yorumları, yan etkileri, ne işe yaradığı gibi tüm detaylarını sizlerle paylaşacağız. Bu tarz merak edilen ilaçlar hakkında bilgi almak için kullananlar kategorimize göz atabilirsiniz.

Macrol 500 Mg Ne İşe Yarar?

Macrol 500 Mg Ne İşe Yarar?
Macrol 500 Mg Ne İşe Yarar?

Bu ilaç, “Streptococcus pyogenes” bakterisinin neden olduğu farenks ve bademcik iltihabını (farenjit/tonsillit) önlemek ve tedavi etmek için kullanılmaktadır. Reçeteli satılan bir ilaçtır. Bu ilaç, enfeksiyondan sorumlu olan bakterilerde protein sentezini engelleyerek sizi korumaya çalışır. Ayrıca bakteriyel enfeksiyonu önleyerek vücuda yardımcı olur. 

Bunun dışında bakterilerinin neden olduğu nefes darlığı gibi akciğer hastalığı semptomlarının aniden kötüleşmesini tedavi etmek için kullanılmaktadır. Ayrıca dilerseniz buna benzer olan Secita 10 Mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Macrol 500 Mg Yan Etkileri Nelerdir?

Bu ilaç kullanıldığında genellikle aşağıdaki yan etkiler meydana gelebilir. Macrol Antibiyotik Kullananlar Yorumları dikkate alındığında bu gözlemleniyor. Bu yan etkilerden herhangi biri oluşur ve uzun sürerse, kesinlikle doktorunuza danışmalısınız:

 • anormal karaciğer fonksiyon testi
 • ishal
 • kan damarlarının genişlemesi
 • aşırı terleme
 • baş ağrısı
 • hazımsızlık
 • enjeksiyon bölgesi ağrısı ve iltihabı
 • uykusuzluk hastalığı
 • mide bulantısı
 • döküntü
 • mide ağrısı
 • tat bozukluğu
 • kusma

Macrol Antibiyotik Kullananlar

Macrol antibiyotikler, makrolid grubu antibakteriyel ilaçlardır ve çeşitli bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılmaktadır. Bu antibiyotikler, özellikle streptokok, Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis gibi bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde etkilidir. Şimdi Macrol Antibiyotik Kullananlar tarafından yapılmış yorumlar sizlerle:

Macrol Antibiyotik Kullananlar Olumlu Yorumlar:

Gerçek kullanıcıların sosyal medyalara yazdığı Macrol hakkında birçok olumlu yorum yazmıştır.

 • “Macrol’ü ilk kez kullandım ve enfeksiyonuma çok iyi geldi. Yan etkilerim de yoktu.”
 • “Kulak enfeksiyonu için doktorum bana Macrol reçete etti. İki gün içinde rahatladım.”
 • “Macrol benim favori antibiyotiklerimden biridir çünkü genellikle yan etkiler yaşamadan tedavi sürecimi tamamlarım.”

Macrol Antibiyotik Kullananlar Olumsuz Yorumlar:

 • “Macrol kullanırken ciddi mide ağrısı yaşadım, bu nedenle ilacı bıraktım.”
 • “Birkaç gün boyunca Macrol aldıktan sonra ishal oldum ve kendimi çok zayıf hissettim.”
 • “Benim gibi alerjisi olan kişilere tavsiye edilmeyen bir ilaçtır. Cildimde kızarıklık ve kaşıntıya neden oldu.”

Macrol 500 Mg Kullananlar

Özellikle Macrol antibiyotikler genellikle şu madddeleri içerir: eritromisin, azitromisin ve klaritromisin. Bunlar genellikle iyi tolerans gösterir ve yan etkileri nadirdir, ancak herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız önerilmektedir. Ayrıca, antibiyotikler sadece bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmekte etkilidir ve viral enfeksiyonları tedavi edemez. Bunun yanında Macrol 500 Mg Kullananlar sizlerle:

 • Doktorumun önerisi ile kullandık. 500 mg iyiydi gayet enfeksiyonu giderdi.
 • Kuzenim için kullandık, kendisi enfeksiyon kaptı ve ilaç sayesinde kısa bir sürede kurtuldu.
 • Bu ilacı kullandıktan sonra çok rahatladım, baya işimi gördü.
 • Açık söylemek gerekirse kullandığım en iyi antibiyotik, herhangi bir yan etki falan görmedim.
 • Bende çok fayda sağlamadı. Pek etkisini göremedim.

Macrol Nasıl Kullanılır?

Macrol Nasıl Kullanılır

Macrol’u kullanmadan önce ürün etiketinde, bilgi kılavuzunda ve doktorunuz tarafından sağlanan talimatları izleyin . Bu ilacı doktorunuzun talimatlarına göre kullanınız.

Macrol kullanımı hakkında konuşursak, aç karnına veya tok karnına tüketilebiliyor. Doz miktarına gelirsek tipik yetişkin Macrol dozu, 7-14 gün boyunca her 12 saatte bir 250-500 mg’dır. Çocuklar için tipik doz, 10 gün boyunca her 12 saatte bir 15 mg’dır. Yetişkinler için maksimum Macrol dozu günde 1000 mg’dır.

Bu ilaç gerektiği gibi kullanılmalıdır. Macrol, hastanın durumuna göre doktorun önerdiği şekilde daha uzun süre kullanılabilir. Ayrıca, klinik ve mikobakteriyel iyileşmeler görülürse, Macrol ile tedavi uzun süreli kullanılıyor. Kısacası kendinizi iyi hissetseniz bile bu ilacı doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmaya devam etmelisiniz.

Buna benzer olarak Fulsac Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Macrol Antibiyotik Kullananlar Yorumları

Bu ilacı kullanan ve çeşitli kullanıcı yorumlarına baktığımızda oldukça etkili bir ilaç olduğunu gözlemliyoruz. Özellikle bu ilacı bir müddet kullanan kişilerin yorumları sizler için derledik.

“Daha önce penisilinden, çeşit çeşit antibiyotiğe kadar her türlü ilaç içip, hiçbir sorunla karşılaşmamış bünyeme bu ilaç çok ağır geldi.”

Kullanıcı Yorumu

“İshal dışında herhangi bir yan etkisiyle karşılaşmadığım, kullanım sırasında bol su içilmesi gereken oldukça etkili bir antibiyotiktir.

Kullanıcı Yorumu

“Mideyi çok zorluyor. Valla bıktırdı resmen mecburen mide ilacı kullanıyorum.

Kullanıcı Yorumu

Macrol Antibiyotik Ne İçin Kullanılır?

Özellikle alt kısımda belirttiğimiz hastalıkların tedavisinde oldukça sık reçete edilen bir ilaçtır.

 1. Farenjit
 2. Bademcik iltihabı
 3. Sinüs iltihabı
 4. Zatürre
 5. Bronşit
 6. Orta kulak iltihabı

Macrol Yan Etkileri Nasıl Geçer?

Macrol, birçok farklı enfeksiyon türünü tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotiktir. Ancak, her ilaç gibi Macrol’ün de yan etkileri olabilir.

Eğer Macrol kullanımı sırasında yan etki yaşarsanız öncelikle doktorunuzla iletişime geçmenizi öneriyoruz. Doktorunuz size daha spesifik bilgiler verebilir ve ne yapmanız gerektiği konusunda size tavsiyelerde bulunabilir.

Genellikle, hafif yan etkiler zaman içinde kendiliğinden geçebilir. Bunlar arasında mide bulantısı, kusma veya ishal gibi sindirim sorunları yer alır. Bu durumda bol su içerek vücudunuza sıvı takviyesi yapabilirsiniz.

Daha ciddi yan etkileriniz varsa derhal doktorunuza başvurmalısınız. Bazı ciddi yan etkiler arasında şiddetli karın ağrısı, göğüs ağrısı veya nefes almada zorluk yer alır ve bu durumda acil tıbbi yardım almanız gerekir.

Macrol Antibiyotik Hakkında Sık Sorulan Sorular

Son olarak Duphaston Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Şimdi bu ilaç hakkında en merak edilen soruları cevaplayacağız. Ayrıca bu ilaç hakkında sizin yaşadıklarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz buna benzer olan Nicorette Bant Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Macrol Antibiyotik Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.3/5 - (3 Oy)
“Macrol Antibiyotik Kullananlar Yorumları – Macrol 500 Mg” üzerine 10 yorum
 1. Ben dün kullandım macrol 500mg akcigerimde enfeksiyon varmış oda bana doktor dediki hiç grip gecirdinmi evet dedim ama baya oldu ilaç falan kullanmadım hastaneye gelmedim dedim bir hafta grip yaşadım evde öyle ıhlamur pekmez meyvelerle iyilestirdim kendimi ondan bu ilacı verdi doktor kullandım gece uykum gelmedi kalbim çok hızlandı sonra yavaşladı mide bulantısı yaptı bian yerimde sicriyom en ufak seste sabaha kadar böyleydim

  Cevapla
 2. İnanılmaz sırt ağrısı yaptı.ilacdan olduğunu anlamadım ilk önce iki kez acile gittim 2.gun uyumadim.sonrqdan.fark.ettim
  İnanılmaz kas ağrısı yaptı dayanilmayacak derecede

  Cevapla
 3. Allahım hayattan soğuttu resmen evde bile yürümeye konuşmaya mecalim yok.hormonlarımı bozdu çok erken regl oldum, dayanılmaz kas ağrısı, çarpıntı, oksijen yetmez gibi zor nefes,uykusuzluk,inşaatta çalışmışcasına yorgunluk uzuvlarda titreme.

  Cevapla
 4. Macrol antibiyotiği kullandıktan sonra;bende uyku hali,yorgunluk,sık sık balgam çıkarma yaptı .Doktorum bitinceye kadar kullan dedi.Bakalım ne olacak?

  Cevapla
 5. tövbe dedim içmem artık. boğaz ağrısı ve öksürük şikayeti ile gittim. doktorum yazdı. 3 gün full uyumadım gözüme uyku girmedi. mide ağrısı ve kasılma cabası. 4. gün sabahı bıraktım daha da asla içmem

  Cevapla
 6. ağzımda Sanki o ilacı çiğnemişim gibi çok yoğun bir acı tat. ağızda şiddetli kuruluk hissi ve uykusuzluk bendeki etkileri. Bunun yanı da kısa sürede toparlanmamı sağladı. Bir daha gerek duymasam iyi olacaktır kesinlikle.

  Cevapla
 7. Macrol kullandigimdan beri midemdeki hazimsizliktan gece uykularim kalmadi. 2 gundur cekiyorum. Gecicek gibi degil. Herşeyi denedim ama bie turlu gecmeyen hazimsizlik ve reflu yapti bende.

  Cevapla
 8. Macrol kullandigimdan beri midemdeki hazimsizliktan gece uykularim kalmadi. 2 gundur cekiyorum. Gecicek gibi degil. Herşeyi denedim ama bie turlu gecmeyen hazimsizlik ve reflu yapti bende. Gatroenterolojiye gidicem mecburen

  Cevapla
Yorum yapın