Macrol Antibiyotik Kullananlar Yorumları

Macrol Antibiyotik Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Son zamanlarda son derece merak edilen ilaçlar arasında yer alan enfeksiyon hastalıklarını gidermek için kullanılan Macrol, ile alakalı kullanıcı yorumları, yan etkileri, ne işe yaradığı gibi tüm detaylarını sizlerle paylaşacağız. Bu tarz merak edilen ilaçlar hakkında bilgi almak için kullananlar kategorimize göz atabilirsiniz.

Macrol 500 Mg Ne İşe Yarar?

Macrol 500 Mg, “Streptococcus pyogenes” bakterisinin neden olduğu farenks ve bademcik iltihabını (farenjit/tonsillit) önlemek ve tedavi etmek için kullanılır. Reçeteli satılan bir ilaçtır. Bu ilaç, enfeksiyondan sorumlu olan bakterilerde protein sentezini engelleyerek sizi korumaya çalışır. Ayrıca bakteriyel enfeksiyonu önleyerek vücuda yardımcı olur. 

Bunun dışında bakterilerinin neden olduğu nefes darlığı gibi akciğer hastalığı semptomlarının aniden kötüleşmesini tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca dilerseniz buna benzer olan Secita 10 Mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Macrol 500 Mg Yan Etkileri Nelerdir?

Bu ilaç kullanıldığında genellikle aşağıdaki yan etkiler meydana gelebilir. Macrol Antibiyotik Kullananlar Yorumları dikkate alındığında bu gözlemleniyor. Bu yan etkilerden herhangi biri oluşur ve uzun sürerse, kesinlikle doktorunuza danışmalısınız:

 • anormal karaciğer fonksiyon testi
 • ishal
 • kan damarlarının genişlemesi
 • aşırı terleme
 • baş ağrısı
 • hazımsızlık
 • enjeksiyon bölgesi ağrısı ve iltihabı
 • uykusuzluk hastalığı
 • mide bulantısı
 • döküntü
 • mide ağrısı
 • tat bozukluğu
 • kusma

Macrol Nasıl Kullanılır?

Macrol Nasıl KullanılırPin

Macrol’u kullanmadan önce ürün etiketinde, bilgi kılavuzunda ve doktorunuz tarafından sağlanan talimatları izleyin . Bu ilacı doktorunuzun talimatlarına göre kullanınız.

Macrol kullanımı hakkında konuşursak, aç karnına veya tok karnına tüketilebiliyor. Doz miktarına gelirsek tipik yetişkin Macrol dozu, 7-14 gün boyunca her 12 saatte bir 250-500 mg’dır. Çocuklar için tipik doz, 10 gün boyunca her 12 saatte bir 15 mg’dır. Yetişkinler için maksimum Macrol dozu günde 1000 mg’dır.

Bu ilaç gerektiği gibi kullanılmalıdır . Macrol, hastanın durumuna göre doktorun önerdiği şekilde daha uzun süre kullanılabilir. Ayrıca, klinik ve mikobakteriyel iyileşmeler görülürse, Macrol ile tedavi uzun süreli kullanılıyor. Kısacası kendinizi iyi hissetseniz bile bu ilacı doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmaya devam etmelisiniz.

Buna benzer olarak Fulsac Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Macrol Antibiyotik Kullananlar Yorumları

Bu ilacı kullanan ve çeşitli kullanıcı yorumlarına baktığımızda oldukça etkili bir ilaç olduğunu gözlemliyoruz. Özellikle bu ilacı bir müddet kullanan kişilerin yorumları sizler için derledik.

“Daha önce penisilinden, çeşit çeşit antibiyotiğe kadar her türlü ilaç içip, hiçbir sorunla karşılaşmamış bünyeme bu ilaç çok ağır geldi.”

Kullanıcı Yorumu

“İshal dışında herhangi bir yan etkisiyle karşılaşmadığım, kullanım sırasında bol su içilmesi gereken oldukça etkili bir antibiyotiktir.

Kullanıcı Yorumu

“Mideyi çok zorluyor. Valla bıktırdı resmen mecburen mide ilacı kullanıyorum.

Kullanıcı Yorumu

Macrol Antibiyotik Ne İçin Kullanılır?

Özellikle alt kısımda belirttiğimiz hastalıkların tedavisinde oldukça sık reçete edilen bir ilaçtır.

 1. Farenjit
 2. Bademcik iltihabı
 3. Sinüs iltihabı
 4. Zatürre
 5. Bronşit
 6. Orta kulak iltihabı

Macrol Antibiyotik Hakkında Sık Sorulan Sorular

Son olarak Duphaston Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Şimdi bu ilaç hakkında en merak edilen soruları cevaplayacağız. Ayrıca bu ilaç hakkında sizin yaşadıklarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz buna benzer olan Nicorette Bant Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın