Gana Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2022

Gana Asgari Ücret 2022 günümüzde en çok aratılan konular arasındadır. Devamlı merak edilecek ve güncelliğini koruyacak olan Gana Asgari Ücret, yaşam şartları ve meslekler hakkında tüm detayları siz değerli okuyucularımıza aktaracağız. Bunun yanında Dolar, Cedi ve Türk Lirası cinsinden de ücretleri öğreneceksiniz.

Gana’da Asgari Ücret Kaç Euro?

Gana Cumhuriyeti olarak da bilinen ülke yer altı kaynaklarından mütevellit ‘Altın Sahili’ olarak da bilinir. Bunun yanında Gana’da asgari ücret 2.975 Cedi’dir. Bu da Euro’ya çevrildiğinde 356 Euro’ya tekabül etmektedir. Bu yüzden alım güçleri düşük olduğundan insanlar bu ülkede rahat bir yaşam sürdürememektedirler.

Gana Yaşam Maliyeti

Gana’da bir litre benzin fiyatı yaklaşık olarak 1.16 Dolar’dır. Bu da Gana’da benzin fiyatlarının ülkemize yakın olduğu anlamına gelmektedir. Buna dayanarak Gana Yaşam Maliyetinin dünya dünya standartlarının üzerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Gana Yaşam Şartları

Eğitim seviyesi ve sosyal yaşam açısından olumlu şeyler söylememiz pek mümkün değildir. Bunun yanında Türk Lirası karşısındaki değeri yüksek olduğundan ülkemizden Gana’ya giden vatandaşlarımız için maddi anlamda sıkıntı çekme ihtimallerinin olabileceğini tahmin etmekteyiz.

Gana Market Fiyatları

İlk olarak Gana Market Fiyatları başlığımızın altında sizlere en fazla merak edilen ürünlerin yani ekmek, süt, yumurta, et, soğan, peynir ve diğer temel gıdaların Gana marketlerindeki fiyat durumlarından bahsedeceğiz. Bunun yanında bu ülkedeki üretim durumdan ve imkanlardan dolayı en çok tüketilmekte olan gıdaların fiyatlarını aşağıda sizler için liste halinde derledik. Bunun yanında ayrıca isterseniz Dubai Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Bir somun ekmek (250 gram): 0.435€
  • 12’li yumurta: 1.83€
  • Bir litre süt: 1.6€
  • 1 kilo tavuk kanadı: 3.92€
  • Kilo yerli peynir: 9.72€

Gana’da Asgari Ücret Kaç Cedi?

Asya kıtasının Batı kısmında yer alan ve güneyinde Atlas Okyanusu bulunan Gana Cumhuriyeti’nin asgari ücreti yaklaşık olarak 382 Dolardır. Gana’da asgari ücret 2.975 Gana Cedisidir. Bu da yaklaşık olarak 6.300 TL’ye ve 356 Euro’ya denk gelmektedir. Buna bağlı olarak bu ülkede asgari ücret dünya standartlarının altında diyebiliriz.

Gana'da Asgari Ücret Kaç Cedi?Pin
Gana’da Asgari Ücret Kaç Cedi?

Gana’da İş Fırsatları

Bu ülkede işsizlik oranı oldukça yüksektir. Bu Afrika ülkesinde çalışmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri işler genellikle tarım, madencilik, altın işlemeceliği, turizm tekstil, teknoloji ve hizmet gibi sektörlerdedir. Bunun yanında altın madenciliği açısından zengin bir ülke olduğu için bununla ilgili alanlarda da Gana’da İş Fırsatları da vardır.

Cedi Hangi Ülkenin Para Birimidir?

Cedi, Afrika kıtasının Batısında bulunan küçük bir sahil ülkesi olan Gana ülkesine ait resmi para birimidir.

Gana’da Maaş Kaç Cedi?

Gana’da asgari ücret yaklaşık olarak 2.975 Gana Cedisidir.

Çok merak edilen ülkelerden Gana’da Bir Ekmek Kaç Cedidir?

Gana’da 250 gram ağırlığındaki bir tam beyaz ekmek 3.63 Gana Cedisidir.

Gana’da Araba Fiyatları Kaç Cedi?

Bu ülkede araba fiyatları değişken olmakla birlikte ortalama bir araba fiyatı 30-40 bin Cedi’ye tekabül etmektedir.

Gana’nın resmi dili nedir?

Gana Cumhuriyeti’nin resmi dili İngilizcedir

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Gana Asgari Ücret 2022 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın